Sobota 25. ledna 2020svátek má Miloš 1 °C oblačno Předplatné LN
9. února 2018 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Nezkušený nováček James Bond. Počátek agenta 007 vymyslí autor knih pro děti

Daniel Craig jako James Bond ve filmu Spectre. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Craig jako James Bond ve filmu Spectre. | foto: Reprofoto

LONDÝN Britský spisovatel Anthony Horowitz se proslavil dětskou knižní sérií o detektivovi Alexu Riderovi. Podařilo se mu získat práva na Jamese Bonda od rodiny Iana Flemminga, autora celé postavy. Jeho první bondovský román se rodině tak líbil, že Horowitzovi umožní udělat něco, co Ian Flemming zamýšlel, ale už nestihl - vymyslet úplné začátky agenta s kódovým označením 007.

Anthony Horowitz napíše román, který bude předcházet i Casino Royale, chronologicky prvnímu příběhu s Jamesem Bondem. Horowitzova nová kniha by tak měla vyprávět o úplně první misi legendárního agenta a zároveň vysvětlovat jeho začátky u MI6. Spisovatel bude přímo čerpat i z poznámek, které si o Bondových počátcích dělal Ian Flemming před svou smrtí v roce 1964. Kniha se bude jmenovat Forever and a Day (Věčnost a ještě jeden den).

Sean Connery jako James Bond a Honore Blackmanová jako Pussy Galore ve filmu...
Opět nezničitelný. James Bond (Daniel Craig) překonal traumata a funguje znovu...

Podle Johnatana Capea, vydavatele knihy, příběh začne ve chvíli, kdy bude tělo předchozího agenta 007 nalezeno ve vodách okolo francouzského města Marseille. Prakticky nezkušený nováček James Bond v MI6 zaujme jeho místo. Bude muset zjistit kdo a proč jeho předchůdce zabil.

Spisovatel Anthony Horowitz.

Spisovatel Anthony Horowitz.

Horowitz v roce 2015 vydal knihu Trigger Mortis (slovní hříčka na rigor mortis, posmrtnou ztuhlost. V tomto znění by se název dal zhruba přeložit jako Spoušť smrti), první román, který napsal na základě práv získaných od rodiny Iana Flemminga. Kniha přímo navazuje na bondovský román/film Goldfinger a Bond se v ní podívá do Německa na závody Formule jedna. I v tomto případě vycházel Horowitz z poznámek Iana Flemminga. Tentokrát k televiznímu seriálu, který se nakonec ani nenatáčel. Román Trigger Mortis česky ale zatím nevyšel.

Rodina Iana Flemminga byla nicméně s Horowitzovým románem natolik spokojená, že mu složila poklonu v podobě možnosti vymyslet samotný začátek špionážní legendy, kterou znají milovníci knížek i filmů po celém světě.“Nemohl bych být šťastnější z toho, že mě Flemmingova rodina pozvala i k tomuto románu. Doufám, že by mě sám Ian Flemming schvaloval,“ okomentoval nabídku Horowitz.

Anthony Horowitz je ve světě již etablovaným spisovatelem. Proslavil se ale hlavně sérií o detektivovi Alexi Riderovi a jeho dobrodružstvích, které mladíka konfrontují třeba s ruskou tajnou službou. Je autorem několika hororů a fantasy románů. Získal také práva na Sherlocka Holmese a zatím vydal dva romány z jeho světa (Dům Hedvábí a Mortiarty). Celá řada jeho knih česky vyšla.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou
NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou

Před třemi lety se Janě Ryšánkové obrátil život naruby. Byla v pátém měsíci těhotenství, když jí lékaři oznámili, že má rakovinu v pokročilém stádiu.