7. prosince 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Pokémon Pikaču dostane hraný film. Namluví ho hollywoodská hvězda Ryan Reynolds

Promo ke hře Detektiv Pikachu. Podobně bude vypadat i snímek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Promo ke hře Detektiv Pikachu. Podobně bude vypadat i snímek. | foto: Nintendo

LOS ANGELES Filmové studio Legendary plánuje natočit hraný film Detektiv Pikaču, do kterého zakomponuje animovaného pokémona jako soukromého detektiva. Prazvláštní kombinace je pozoruhodnější ještě tím, že Pikaču namluví herec Ryan Reynolds (Deadpool, Nesmrtelný).

Hlavnímu hrdinovi (Justice Smith) unesou otce. Tady si žádný živý detektiv neporadí a zoufalý mladík tak musí vyhledat Pikaču (Ryan Reynolds). Jen žluté soukromé očko má dost odvahy (a elektřiny) na to, aby uneseného našlo. Do cesty se mu ale neustále bude plést ambiciózní novinářka na volné noze (Kathryn Newtonová). 

Ryan Reynolds - americký herec, hrál například v hororu 3:15 zemřeš, byl zasnoubený se zpěvačkou Alanis Morissette.

Ryan Reynolds - americký herec, hrál například v hororu 3:15 zemřeš.

Pikaču je maskot a zástupce animovaných příšerek nazvaných pokémoni. Ty stvořil v roce 1996 Japonec Satoshi Tajiri pro hru na herní konzoli Gameboy firmy Nintendo. Cílem bylo (a stále i po dvaceti letech je) chytit je všechny. Hry měly takový úspěch, že vznikla i karetní hra, filmy a animovaný seriál (ten má v této chvíli už neuvěřitelných 994 epizod). Samotných her s Pokémony se od jejich vzniku prodalo více než 300 milionů kusů.

V případě Detektiva Pikaču půjde v rámci pokémonů o první velké spojení reálného, hraného světa a animované postavičky. Výsledek vzbuzuje obavy. Film režíruje Rob Letterman (Příběh žraloka, Husí kůže). Scénář napsala Nicole Perlmanová (Strážci Galaxie, Thor). Natáčet se začne v Londýně v půlce ledna. 

Začátkem příštího roku vyjde videohra Detektiv Pikaču, na které bude hollywoodský snímek volně postaven. Japonská ukázka ze hry:

Najdete na Lidovky.cz