28. února 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

SOUTĚŽ: Vyhrajte novou knihu Simona Mawera Pražské jaro

Pražské jaro | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražské jaro | foto: Kniha Zlín

Simon Mawer, autor Skleněného pokoje, bestselleru deníku New York Times, se vrací do Československa. Tentokrát během bouřlivých šedesátých let a s napínavým příběhem o sexu, politice a zradě.

V létě roku 1968, v roce pražského jara a studené války, se dva studenti Oxfordu, James Borthwick a Eleanor Pike, rozhodnout projet stopem Evropu. Tím si zkomplikují právě se rodící přátelství, které by mohlo přerůst v něco většího. Jakmile dorazí do jižního Německa, zrodí se v jejich hlavách nápad navštívit Československo – zemi, ze které se Dubčekův „socialismus s lidskou tváří“ usmívá na svět kolem.

Mezitím, Sam Wareham, první tajemník britské ambasády v Praze, sleduje s cynismem diplomata a vášní mladého muže vývoj v zemi. Ve společnosti české studentky Lenky Koneckove si nachází cestu do světa československé mládeže, která je plná nadějí a nových myšlenek. Za železnou oponou se v této chvíli nic nezdá být nemožným. Avšak obří kola politiky se dál točí v pozadí, sovětský vůdce Leonid Brežněv vyvíjí na Dubčeka nátlak a Rudá armáda se shromažďuje na hranicích.

A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku: Kolik knih Mawerovi vyšlo v češtině? Své odpovědi posílejte do neděle 3. března. Ze správých vybereme vítěze. Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz