18. února 2012 21:35, aktualizováno  23:05 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Sting vyprodal Kongresové centrum

Sting na vyprodaném koncertě v pražském Kongresovém centru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sting na vyprodaném koncertě v pražském Kongresovém centru | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Do posledních míst zaplnili pražské Kongresové centrum fanoušci jedné z největších hvězd světové rockové scény. Britský zpěvák, skladatel a bývalý frontman legendární rockové kapely The Police, který již více než čtvrt století vystupuje pod pseudonymem Sting, do Prahy zavítal v rámci svého koncertního turné Back to Bass. Jak už název turné napovídá, před natěšené české fanoušky Sting předstoupil s baskytarou na krku, aby jim připomněl své největší hity. Poděkováním mu byly bouřlivé ovace ve stoje.

Do hlediště Kongresového centra zavítalo na 3000 diváků, kteří již po příchodu do sálu mohli tušit, že dnešní večer bude především o hudbě. Na scéně totiž byla jen nezbytná aparatura a nástroje hudebníků. Již po úvodních taktech první skladby All This Time tak bylo jasné, že aby si umělec zcela podmanil publikum, není třeba světelných efektů, tanečníků nebo pestrých kostýmů.

Sting v Praze oslavil úspěšnou sólovou kariéru

Jedenašedesátiletý matador britské rockové scény pojal koncert jako oslavu své úspěšné sólové kariéry, kterou zahájil před zhruba 25 lety. Na scéně Stinga doprovázeli kytaristé Dominic a Rufus Millerovi, bubeník Vinnie Colaiuta, hráč na elektrické housle Peter Tickell a vokalistka Jo Lawryová. Baskytary a zpěvu se ujal sám Sting.

Diváky okouzlil bezprostředním projevem

Kromě méně či více známých hitů Sting, občanským jménem Gordon Matthew Thomas Sumner, diváky okouzlil i svým bezprostředním projevem. Téměř každou pauzu mezi jednotlivými skladbami prokládal vzpomínkami na své dětství či vtipně komentoval vznik svých písní. Při skladbě Ghost Story, která je o jeho zesnulém otci, se Brit dokonce neubránil slzám.

Kromě této skladby nemohl nezaznít hit z éry legendárních The Police Every Breath You Take nebo melancholická Fields Of Gold. Vystoupení Sting se svými spoluhráči uzavřel písní Never Coming Home. Po bouřlivých ovacích vestoje se ale nakonec na pódium musel vrátit ještě třikrát, aby odehrál ještě Desert Rose a sám s kytarou také Message In A Bottle, kterou s ním odzpívalo celé hlediště a dalo tak zapomenout na drobné technické potíže, které závěr koncertu provázely.

ČTĚTE TAKÉ:

Fanoušci, kteří si nestihli vstupenky na dnešní koncert v Kongresovém centru včas zajistit, mají šanci Stinga vidět ještě 25. června, kdy vystoupí v O2 Areně. Vstupenky na tento koncert by měly být v předprodeji od druhé poloviny února.

V rámci turné Back to Bass představil Sting své nejnovější vystoupení například ve Varšavě, Kodani nebo Amsterdamu. Přímo z Prahy se vydá za svými fanoušky do Vídně, poté zamíří do Bruselu či Toulouse.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.