27. září 2017 16:45 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Svět Západozemí naživo. V pražské O2 areně zazní hudba ze seriálu Hra o trůny

Sedmá řada seriálu Hra o trůny: Sansa Stark (Sophie Turnerová). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sedmá řada seriálu Hra o trůny: Sansa Stark (Sophie Turnerová). | foto: HBO/Helen Sloanová

PRAHA Hudba z úspěšného seriálu Hra o trůny televizní společnosti HBO rozezní v květnu příštího roku O2 arenu v Praze. Skladbami ze všech sedmi sérií provede diváky autor hudby a skladatel Ramin Djawadi, který stojí i za hudbou z dalšího slavného seriálu z produkce HBO Westworld nebo z filmu Souboj titánů. Evropské turné navazuje na letošní šňůru koncertů v USA a Kanadě, sdělil Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

Fantasy seriál Hra o trůny vznikl na motivy zatím nedokončené série románů amerického spisovatele George Raymonda Richarda Martina nazvané Píseň ledu a ohně. Děj se odehrává v mytické říši Západozemí, kde léta a zimy trvají celé roky.

Mapa popisující posuny během jedné série. Zelená čára jsou přesuny Jona Sněha v...
Sedmá řada seriálu Hra o trůny: panoš Podrick Payne (Daniel Portman) a Brienne...

„Představením Hra o trůny Live Concert Experience divákům na začátku letošního roku se mi splnil sen, který pochází z myšlenky staré tři roky,“ svěřil se Djawadi. „Produkce přivedla do života svět Západozemí skutečně uhrančivým způsobem a jsem nadšený, že mám příležitost sdílet tuto zkušenost s fanoušky nejen v Severní Americe, ale také poprvé za mořem, v Evropě,“ dodal autor.

Vstupenky za 1690 až 2490 korun

Podle Jeffa Peterse ze společnosti HBO zhlédnou diváci v Evropě aktualizovanou verzi představení. Na letošních koncertech zaujalo diváky především pódium rozdělené na několik částí pojmenovaných podle lokací ze seriálu. Část orchestru a sboru tak vystupovala na scéně s názvem Zimohrad, další hrála na jevišti Královo přístaviště. Jde o sídla dvou významných rodů, které mezi sebou v seriálu soupeří.

Kromě Prahy se skladatel s orchestrem a sborem představí také v Berlíně, Paříži, Londýně či Dublinu. Vstupenky na pražské představení 16. května budou v prodeji za 1690 až 2490 korun.

O2 arena nepředstaví filmovou hudbu poprvé. Letos v únoru v ní Plzeňská filharmonie doprovodila druhou část filmové triologie Pán Prstenů: Dvě věže. První díl Pán prstenů: Společenstvo prstenu doprovázený orchestrem měl v O2 areně premiéru loni 18. června. Na třetí díl trilogie pak mohou diváci vyrazit letos 2. prosince.

ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?