Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -4 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Tíha rodinných tajemství. Reese Witherspoonová září v seriálu podle světového bestselleru

Seriál Ohníčky všude kolem (2020). Tvůrce Liz Tigelaarová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Seriál Ohníčky všude kolem (2020). Tvůrce Liz Tigelaarová. | foto: HULU

Washingston Seriál Little Fires Everywhere (Ohníčky všude kolem) vypráví o rodinách Richardsonových a Warrenových, které dohromady spojí to, co by si nikdo nepřál - ničivý požár. První díl osmidílného seriálu měl premiéru 18. března.

Elena Richardsonova (Reese Witherspoonová) na konci devadesátých let pracovala jako novinářka ve městě Shaker Heights v americkém Ohiu. Její poměrně velké rodině se ale zhroutil svět, když jim shořela střecha nad hlavou. Elena měla důvodné podezření, že požár založila její vlastní dcera Izzy, černá ovce rodiny. Izzy nikdy nepřestala dávat najevo, že zcela pohrdá životním stylem její vlastní rodiny.  

Seriál Ohníčky všude kolem (2020). Tvůrce Liz Tigelaarová.
Seriál Ohníčky všude kolem (2020). Tvůrce Liz Tigelaarová.

Na druhé straně je rodina Warrenových. Mia Warrenová (Kerry Washingtonová) si přivydělávala jako pomocná síla v místním čínském bistru, ale jinak trávila čas se svou dcerou Pearl. Bydlela v bytě, který ji pronajímají výše zmínění Richardsonovi. Co tomu náhoda nechtěla, Mia Warrenová si s Izzy Richardsonovou padly do oka. Do osudného požáru v tu chvíli zbýval zhruba rok. Je možné, že spořádaní Warrenovi měli v celé události prsty...?

Seriál vznikl na motivy knihy Ohníčky všude kolem (česky 2017, nakladatelství Odeon) spisovatelky Celeste Ng. Web Amazon ji zvolil za nejlepší knihu roku 2017. Pro televizi Hulu seriál natočili režiséři Lynn Sheltonová (seriály Glow a Nová holka) a Michael Weaver (seriály Mystérium sexu a Californication). Jako tvůrkyně (showrunner) na ně dohlížela Liz Tigelaarová (seriály Změna je život a Bylo, nebylo)

V seriálu dále hrají  Rosemarie DeWittová, Joshua Jackson, Jade Pettyjohn, Jaime Ray Newman, Lu Huang, Gavin Lewis, Jordan Elsass, Megan Stottová, Jesse Williams, Lexi Underwoodová, Anika Noni Roseová, John Pirruccello, nebo Isabel Gravittová.

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...