24. ledna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Konec Spaceyho přišel Netflix na 39 milionů dolarů

Kevin Spacey na předávání cen BAFTA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kevin Spacey na předávání cen BAFTA. | foto: ČTK

NEW YORK Herec Kevin Spacey ze seriálu Dům z karet „stál“ Netflix 39 milionů dolarů. Společnost v pondělí uvedla, že přesně takové byly finanční ztráty za obsah, ve kterém se "rozhodli nepokračovat". Netflix přímo neuvedl, o jaký obsah šlo, ale podle zdrojů CNN se jedná o projekty, ve kterých herec figuroval.

Částka souvisí s s rozhodnutím Netflixu ukončit veleúspěšný seriál Dům z karet i vydání biografického filmu Gore. V obou dílech hrál hlavní roli Kevin Spacey, který byl koncem loňského roku obviněn ze sexuálního oběžování.

Seriál Dům z karet debutoval v roce 2013. Poté, co se v říjnu loňského roku provalil Spaceyho skandál, Netflix oznámil, že šestá řada bude poslední. Produkce poslední série, která ještě nebyla vysílána, byla na několik týdnů přerušena, protože tvůrci přepisují děj seriálu, ve kterém už nebude Spacey figurovat. Lidé, kteří pracují či pracovali pro seriál, řekli pro CNN Money, že Spacey vytvořil „toxické pracovní prostředí“.

Vlna skandálů spojených s obviněními o sexuálním obtěžovnání otřásla celým hollywoodským průmyslem a má vliv nejen na obviněné herce, ale i na producenty a distibutory. Ti přichází o značné zisky. Kevin Spacey není jedinou hvězdou Netflixu obviněným ze sexuálního obtěžování nebo ze špatného chování. Podobně na tom jsou také komik Louis C.K., který obvinění vůči své osobě potvrdil a omluvil se, nebo Danny Masterson, který sice obvinění popřel, ale přesto byl ze seriálu Ranč odepsán.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!