Čtvrtek 12. prosince 2019svátek má Simona -4 °C sněžení Předplatné LN
2. dubna 2012 9:55 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Zlaté maliny: anticenu dostal i Al Pacino

Al Pacino a Adam Sandler ve filmu Jack a Jill | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Al Pacino a Adam Sandler ve filmu Jack a Jill | foto: Reprofoto

LOS ANGELES Rekordních deset z jedenácti nominací na filmovou anticenu Zlatá malina proměnil americký herec, producent a scénárista Adam Sandler. Malinu dostal také slavný herec Al Pacino.

Nejhorší snímky a herecké počiny "oceňuje" nadace G.R.A.F (Golden Rapberry Awards Foundation). Ta letos za největší urážku filmu zvolila film Adama Sandlera Jack a Jill. Sandler ve svém filmu ztvárnil hlavní mužskou i ženskou roli.

Nadace a svém webu upozorňuje, že ne všechny maliny získal Sandler sám. V Sandlerově převlékací komedii dostal anticenu také oscarový herec Al Pacino. Ten hrál sám sebe a za jeho výkon mu porota přiřkla titul nejhoršího herce ve vedlejší roli.

Letošní ročník Zlatých malin je v pořadí dvaatřicátý. Doposud se maliny udělovaly v únoru, v předvečer slavných cen americké filmové akademie Oscar. Letos ale byly v tento den oznámeny nominace, samotné vyhlášení "nejhorších počinů" se přesunulo na prvního dubna, tedy na apríla.

Nápad na filmové anticeny, které by byly protiváhou Oscarů, pochází od publicisty a filmového nadšence Johna Wilsona. O "vítězích" rozhodovalo asi 650 členů nadace Zlaté maliny.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!