Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Sladká pomsta. Al Pacino si odškrtává zabité nacisty v první ukázce seriálu Lovci

Kultura

  17:00
NEW YORK/PRAHA - „Tohle není vražda, tohle je Mitzvah.“ Naštvaní muži z týmu lovců nacistů mají vždy nabito ostrými patronami. Seriál Lovci (Hunters) z produkce společnosti Amazon se představuje výbušnou (doslova) ukázkou. Pro Ala Pacina jde o vůbec první seriálovou roli.

Al Pacino v seriálu Lovci (2020). foto: Amazon

Píše se rok 1977. V samém centru New Yorku je odhalena nacistická buňka, která má přibližně stovku členů. Velká část z nich jsou navíc opravdu bývalí nacističtí důstojníci z druhé světové války.

Al Pacino, Ray Romano a Tommy McInnis. Snímek Irishman (2019). Režie: Martin...
Al Pacino ve filmu Druhá míza.

Cílem buňky není nic menšího, než ze Spojených států učinit čtvrtou říši. Proti hrozbě je vyslána skupina lovců. V té je i mladý Jonah Heidelbaum (Logan Lerman), kterému zločinci zavraždili babičku. Jonahovu slepou touhu po pomstě musí krotit jeho mentor Meyer Offerman, ostřílený veterána mnoha bitev proti nacistům. Právě toho ztvárnila herecká legenda Al Pacino.

Kmotr i detektiv

Al Pacino za svou bohatou kariéru divákům představil celou řadu filmových hrdinů, často však těch záporných. Mezi jeho nezapomenutelné role patří gangster Tony Montana z filmu Zjizvená tvář (1983), policejní důstojník Serpico (1973) nebo Michael Corleone z filmové série Kmotr. V roce 1993 získal Oscara za hlavní roli ve snímku Vůně ženy.

Al Pacino

Al Pacino se již v seriálu jednou objevil, ale pouze v epizodní roli. Vůbec první zářez jeho kariéry byl totiž kriminálce N.Y.P.D. (newyorské policejní oddělení, do češtiny se nepřekládá) z roku 1967. Pak si zahrál ještě ve dvou minisériích -Andělé v Americe (2003) a televizním minisériovém zpracování Kmotra (1977). O plnohodnotný seriál, kde by byl v hlavní roli, ale půjde v jeho případě poprvé.

Výkonným producentem seriálu Lovci je Jordan Peele, velmi populární komik, který na sebe předloni upozornil výborně přijatým hororem Uteč. Režisérem pilotní epizody je Alfonso Gomez-Rejon (Děs po setmění, seriál American Horror Story).

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!