6. července 2015 15:08 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Abramovič strávil dovolenou na jachtě ve Skotsku. Způsobil pozdvižení

Ruský miliardář a majitel fotbalistů Chelsea Roman Abramovič | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský miliardář a majitel fotbalistů Chelsea Roman Abramovič | foto: Marina LystsevaReprofoto

GLASGOW Ruský miliardář Roman Abramovič si pro svou dovolenou vybírá okázalé prázdninové rezorty a soukromé ostrovy. Ovšem minulý týden byl spatřen, jak se svou rodinou a jachtou za 1,5 miliardy zastavil na skotském ostrově Bute. Na událost upozornil server The Telegraph.

Majitel fotbalového klubu Chelsea si jako místo dovolené vybral skromný západ Skotska. Tento ropný magnát, jehož majetek je odhadován na 5,4 miliardy liber (přes 200 miliard korun), překvapil obyvatele ostrova Bute zakotvením své jachty kousek od města Rothesay. Následně byl viděn, jak tamní silnice brázdí na kole.

V dobré náladě zapózoval fotografům. Jeho přítomnost způsobila mezi místními pozdvižení. „Všechny zajímá, proč je tady,“ vypověděla v pátek Isobel Strongová, radní ostrova. „Máme tu hodně obchodů, můžete si tu koupit dobré maso a ryby, pokud by vám došly zásoby,“ vzkázala mu.

Roman Abramovič není první, kdo na tento ostrov zamířil kvůli cyklistice. „Není tu moc provoz, silnice nejsou plné aut, zvláště teď během prázdnin,“ dodala Strongová.

Loď Eclipse, která byla ještě donedávna největší jachtou na světě, zakotvila u ostrova minulou středu. O den později dorazil v helikoptéře i osmačtyřicetiletý magnát. Předtím přistál se svým soukromým letadlem na letišti v Glasgow. Abramovič podle svědků dorazil na ostrov i se svými psy, personálem a ochrankou.

Ve čtvrtek se pak Abramovič podle svědků objevil na pevnině. „V ruštině řekl něco své ochrance  a vyrazili na kolech. Policejní dodávka, která je také sledovala, ale špatně odbočila a cyklisty ztratila. Abramovič se vrátil asi za dvě hodiny. Vypadal unaveně. Místní děti mu zazpívali píseň ‚Chelsea‘ a on jim na pozdrav ukázal zdvižené palce.“ 

„Žije tím celý ostrov,“ pravila místní obyvatelka.

Abramovičova dovolená na skromném ostrově Bute není zcela v souladu s jeho předchozími pobyty. Minulý rok si například v Izraeli rezervoval celý hotel se 111 pokoji.

pak, Lidovky.cz