Pondělí 24. února 2020svátek má Matěj 2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

ASI.JATKA: Asijské tržnice jsou jako ty internety. Co tam není, neexistuje

Do Thu Trang | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do Thu Trang | foto: Hiep Duong Chi

Dnes si tu u vás odložím pár myšlenek, spíše nezodpovězených otázek. Asijské tržnice jsou jako ty internety. Pokud tam něco nenajdete, pravděpodobně “to” neexistuje.

Pokaždé, když jsem na Sapě, podivuju se z toho obrovského množství věcí, které už nikdo nikdy nekoupí, nespotřebuje. Tuny někdy i zdravotně závadného zboží, co si budeme.

Do Thu Trang
Do Thu Trang

Samotní Vietnamci ale většinou chodí nakupovat oblečení na Chodov, kosmetiku používají francouzskou a korejskou, elektroniku zas dodává Apple, protože drahý – dobrý.

Jsem zvědavá, co naše generace vymyslí, co udělat se zbožím, které se prodávalo na začátku milénia a nikdo je dnes nechce ani za kamarádskou slevu. A jak se v následujících letech promění vietnamský podnikatelský duch.

Do Thu Trang

Patří ke generaci Vietnamců v Česku, kteří každodenně porovnávají rozdíly - ty kulturní i generační. Narodila se ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Na střední škole chtěla být diplomatkou, potom ale vystudovala Marketing a PR a Česko-německá studia na Karlově univerzitě. Sama o sobě píše, že se pohybuje kolem marketingu, startupů, copywritingu a IT. O svém životě v Česku píše na blogu Asijatka.cz. Je svobodná, bezdětná, má české a vietnamské občanství.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.