31. května 2017 6:01 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

ASI.JATKA: Proč nikdy nemůžu dát rodičům dárkový voucher?

Do Thu Trang | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Do Thu Trang | foto: Alena Pecháčková, Lidovky.cz

Díky bohu za vouchery na zážitky. Je to záchrana pro nás, kteří neradi dáváme hmotné dárky nebo nechceme utrácet peníze za hovadiny.

Já ho ale našim bohužel nikdy nemůžu dát. Protože by ho nikdy nevyužili. Ne, protože by nemohli, ale protože nechtějí. Jako kdyby se báli užívat si života, protože od toho přece ten život není. Žádné masáže, večeře, ba ani pobyty.

Vzít za ně krámek? Neexistuje.

Poslat jen jednoho? Neexistuje. Tomu druhému je hloupé, že ten první musí pracovat.

Unutit a připravit lest? Neexistuje. Moji rodiče všechny lsti přelstí nebo objeví.

Vánoce, Nový rok, narozeniny, oslavy nebo vietnamské svátky naši neznají. Máme pokaždé otevřeno. P O K A Ž D É. Jednou jsme měli přes den zavřeno – když jsem měla promoce. Ale to se naši odvážili zavřít krámek jen na půlden.

1. ledna měli naši výročí svatby. Vymyslet jim nějaký dárek byl na tendr pro kreativní agenturu. Ale tentokrát tomu pomohla náhoda nebo včasné zachycení znamení, které seslal vesmír.

Koupila jsem našim kytici a paní květinářka na ni udělala náhodou těmi zelenými větvičkami polosrdíčko. Tak jsem jí poprosila, ať ho dotvoří.

Všeobsažné.

Do Thu Trang
Do Thu Trang

Do Thu Trang

Patří ke generaci Vietnamců v Česku, kteří každodenně porovnávají rozdíly - ty kulturní i generační. Narodila se ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Na střední škole chtěla být diplomatkou, potom ale vystudovala Marketing a PR a Česko-německá studia na Karlově univerzitě. Sama o sobě píše, že se pohybuje kolem marketingu, startupů, copywritingu a IT. O svém životě v Česku píše na blogu Asijatka.cz. Je svobodná, bezdětná, má české a vietnamské občanství.

Do Thu Trang

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz