Sobota 31. října 2020svátek má Štěpánka 13 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Autor Hry o trůny pomáhá chránit vlky. 'Zabije' kvůli tomu dva fanoušky

Plakát ke knižní sáze Píseň ledu a ohně. Vlci v ní hrají důležitou roli. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plakát ke knižní sáze Píseň ledu a ohně. Vlci v ní hrají důležitou roli. | foto: Reprofoto

PRAHA Autor knihy Hra o trůny spisovatel George R.R. Martin miluje vlky, a proto se je snaží pomoc dostat zpět do volné přírody v USA, odkud tato šelma mizí. V rozjeté charitativní kampani slíbil dvěma fanouškům, kteří pošlou 20 tisíc dolarů, že je zvěční ve své knize a zabije příšernou smrtí.

Dvě neziskovky, útulek pro vlky Wild Spirit Wolf Sanctuary a potravinová banka The Food Depot, se domluvily a spojily v charitativní kampani, na které se podílí i slavný spisovatel George R.R. Martin. Ten je autorem populární fantasy ságy Píseň ledu a ohně, podle níž se natáčí úspěšný seriál Hra o trůny.

ČTĚTE TAKÉ:

Nabídka byla pro fanoušky lákavá: pokud přispějete určitou částkou, dostanete odměnu s motivem z knihy, nebo možnost se setkat a povečeřet se spisovatelem. Dva fanoušci, kteří jako první pošlou 20 tisíc dolarů (zhruba 400 tisíc korun), budou navíc zvěčněni v příštím pokračováním ságy Písně ledu a ohně.

Brnění a zbraně. Bez nich se neobejde téměř žádný záběr drsného seriálu Hra o...

Brnění a zbraně. Bez nich se neobejde téměř žádný záběr drsného seriálu.

Mohou si zvolit do jaké společenské třídy se jejich postava narodila, ať už se bude jednat o spanilého rytíře či obyčejnou kurtizánu. Jak bývá u Martinova díla zvykem, jejich postava pravděpodobně zemře příšernou smrtí.

Možnost skonat pod perem slavného zabijáka oblíbených hlavních postav, byla však téměř ihned obsazena. Stejně tak rychle neváhal jeden z milovníků Martinova díla zaplatit 15 tisíc dolarů za večeři s autorem.

Každý, kdo přispěje, bude navíc automaticky zařazen do soutěže, jejíž výherce se se spisovatelem setká ve vlčím útulku. "Budete tam mít spoustu času se mě zeptat na věci, které vás zajímají o sáze Píseň ledu a ohně, o zlovlcích ze Západozemí a nebo na cokoli, co vás zajímá," láká dárce spisovatel. 

Bran Stark a vlk. Nerozlučná dvojice.

Bran Stark a vlk. Nerozlučná dvojice.

Kampaň pro dvě Martinovy oblíbené charitativní organizace Wild Spirit Wolf Sanctuary a The Food Depot of Santa Fe začala před pár dny a cílem je vybrat 500 tisíc dolarů (10 milionů korun). Za malou chvíli se vybrala už více jak polovina požadovaných peněz.

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!