17. září 2013 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Bill Gates je už 20 let nejbohatší Američan. Buffett ho stíhá marně

Spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates. | foto: Reuters

NEW YORK Nejbohatším Američanem zůstává dvacátý rok po sobě zakladatel softwarové společnosti Microsoft Bill Gates. S majetkem 72 miliard dolarů (1,39 bilionu Kč) předstihl mexického telekomunikačního magnáta Carlose Slima a dostal se znovu do čela nejbohatších lidí světa. Uvedl to dnes časopis Forbes ve svém výročním seznamu 400 nejbohatších lidí v USA.

Investor Warren Buffett si potvrdil druhé místo a jeho bohatství se za poslední rok rozrostlo z celého žebříčku nejvíce. Hodnota jeho majetku vzrostla o 12,5 miliardy dolarů na 58,5 miliardy USD. Zakladatel softwarové firmy Oracle Larry Ellison zůstává na třetím místě s majetkem 41 miliard dolarů.

ČTĚTE TAKÉ:


Na dělené čtvrté příčce figurují bratři Charles a David Kochové, spoluvlastníci konglomerátu Koch Industries. Následují čtyři členové rodiny Waltonů, která vlastní maloobchodní kolos Wal-Mart. První desítku uzavírá zakladatel agentury Bloomberg a nyní newyorský starosta Michael Bloomberg s majetkem 31 miliard dolarů.

Forbes uvedl, že nejbohatší Američané za poslední rok dál zvyšovali své bohatství, zejména díky silnému růstu cen akcií a nemovitostí. Úhrnná hodnota majetku čtyř set "superbohatých" se zvýšila na nové maximu dva biliony dolarů z úrovně 1,7 bilionu USD o rok dříve.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!