14. září 2017 11:33 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Brexit je skvělá věc, řekl bývalý ‚Brouk‘ Ringo Starr. Sám ale žije v USA

Ringo Starr. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ringo Starr. | foto: Reprofoto

LONDÝN Bubeník někdejší nejslavnější popové kapely světa The Beatles podporuje odchod Británie z Evropské unie. Ringo Starr v rozhovoru s BBC řekl, že jde o skvělý krok, který Britům umožní opět získat kontrolu nad svou vlastní zemí.

Sedmasedmdesátiletý hudebník přiznal, že během loňského referenda, v němž se Britové vyslovili pro odchod z EU, nebyl ve vlasti. Hlasoval by však pro brexit. „Lidé si vybrali. Teď je třeba jít dál,“ poznamenal Starr.

„Ale neříkejte to prosím Bobu Geldofovi,“ zažertoval také Starr. Jeho kolega, zpěvák Bob Geldof, má totiž na brexit přesně opačný názor a je přesvědčeným odpůrcem odchodu Británie z EU.

Někdejší beatle rovněž vyjádřil nepochopení pro lidi, kteří výsledek loňského hlasování nechtějí akceptovat. Bubeník skupiny, rozpuštěné v roce 1970, ale také připustil, že se ho brexit bezprostředně netýká. Žije totiž ve Spojených státech.

Odpůrci brexitu mají mezi populárními osobnostmi v Británii zjevnou převahu. V minulosti se proti opuštění evropského bloku vyslovili například spisovatel Ian McEwan, dramatik Tom Stoppard, herci Benedict Cumberbatch, Jude Law nebo Keira Knightleyová, stejně jako režiséři Danny Boyle a Mike Leigh.

Starr se pak zařadil po bok stoupenců brexitu, jako jsou herec Michael Caine či bývalý šéf formule 1 Bernie Ecclestone.

ČTK

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz