12. prosince 2012 15:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Češka získala titul Miss Earth. Ptejte se Terezy Fajksové

Tereza Fajksová těsně poté, co vyhrála Miss Earth | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tereza Fajksová těsně poté, co vyhrála Miss Earth | foto: Herminapress

Třiadvacetiletá Češka Tereza Fajksová se ve filipínské Manile stala nejkrásnější ženou světa v soutěži Miss Earth.

Fajksová se v březnu stala finalistkou soutěže Česká Miss a stala se držitelkou titulu Česká Miss Earth 2012, což ji předurčilo následně usilovat o korunku v této soutěži na celosvětové úrovni.

Ptejte se online Terezy Fajksové

Plavovlasá dívka, která měří 179 centimetrů pochází z Ivančic, ale žije v Brně, kam se odstěhovala ve svých patnácti letech. Na gymnázium hrála volejbal na vrcholové úrovni. Říká, že talent zdědila po svém otci, který ji ke sportu vedl.

Soutěž zaměřená na ekologii

Mezinárodní soutěž krásy Miss Earth, kterou pořádá od roku 2001 agentura Carousel Productions Inc, je tematicky zaměřená na ochranu životního prostředí. Vítězka klání se proto také na rok stává velvyslankyní celosvětové ekologické kampaně na ochranu životního prostředí. První vítězkou Miss Earth se v roce 2001 stala Catharina Svenssonová z Dánska.

Trénovala dvakrát denně pět dní v týdnu, tím pádem na ostatní záliby bohužel nezbyl čas. Je trojnásobná juniorská mistryně ve volejbale. Po zdravotních komplikacích ale v devatenácti letech sport opustila.

Fajksová ukončila vyšší odborné studium obor personální řízení na Veřejně správní akademii v Brně. Z důvodu plánovaného měsíčního pobytu na světové soutěži Miss Earth má tento rok ve studiu pauzu. Je však rozhodnuta pokračovat ve studiu na vysoké škole v příštím roce. Volný čas tráví rybařením, houbařením a jízdou na koni.

Letos se stala tváří projektu návrháře Pavla Jevuly na podporu prodejců časopisu Nový prostor. Pomáhá také občanskému sdružení Hafo naděje. Se svým přítelem žije šest let.

Lidovky.cz