9. července 2019 7:24 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Depardieu rozprodává vybavení ze své luxusní restaurace v Paříži. Podnik nedávno v tichosti ukončil provoz

Gérard Depardieu se zbavuje gastronomických podniků, do nichž před lety investoval. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gérard Depardieu se zbavuje gastronomických podniků, do nichž před lety investoval. | foto: Reuters

Paříž Francouzský herec Gérard Depardieu prodá v aukci vybavení a obsah vinného sklepa své někdejší luxusní pařížské restaurace, která v tichosti ukončila provoz na konci června. K mání tak budou různá umělecká díla, nádobí, ubrusy a také desítky vín prestižních značek, jejichž cena je odhadována až na 6000 eur (153 000 korun) za lahev. O dražbě, která se bude konat 11. července, informoval server cnews.fr.

Gerard Depardieu
Hosté restaurace La fontaine gaillon, když byla ještě v provozu.

Restaurace La Fontaine Gaillon, nacházející se v budově ze 17. století, otevřela v roce 2003 za přítomnosti mnoha celebrit. Depardieu byl jejím většinovým akcionářem, další podíly drželi jeho tehdejší partnerka, jeden vinař z Bordeaux a první šéfkuchař podniku.

Aukční síň Ader očekává velký zájem. „Dražby nábytku z luxusních hotelů nebo oceněných restaurací vždy přitáhnou pozornost veřejnosti. Amatéři si přijdou pro suvenýr z legendárního místa a profesionálové pro vybavení. A pak jsou tu lidé, kteří jsou jen zvědaví,“ uvedli zástupci aukční síně.

Sedmdesátiletý Depardieu je známý jako milovník dobrého jídla a pití, vlastní několik vinic nebo podíl v nich. Investoval také do několika pařížských gastronomických podniků, například rybárny nebo lahůdkářství. Svých podílů se ale nyní zbavuje.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.