21. srpna 2014 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Bush a populární výzva. Ledovou vodu na něj vylila manželka Laura

G. W. Bush přijal výzvu Ice Bucket Challenge, asistovala mu jeho manželka Laura | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy G. W. Bush přijal výzvu Ice Bucket Challenge, asistovala mu jeho manželka Laura | foto: Reprofoto

WASHINGTON K řadě slavných osobností, které si v uplynulých dnech vylily k pobavení mnoha uživatelů internetu kbelík s ledovou vodou na hlavu, se přidal i bývalý americký prezident George W. Bush, uvedla agentura AP.

Připojil se tak ke kampani, která má tímto způsobem upozornit na vážné onemocnění jménem amyotrofická laterální skleróza. Právě poléváním vodou chtějí celebrity zvýšit povědomí o této chorobě a přimět své fanoušky, aby finančně přispěli na výzkum amyotrofické laterální sklerózy.

Na videozáznamu, který Bush ve středu zveřejnil na své facebookové stránce, mimo jiné exprezident říká: "Nemyslím si, že je důstojné pro prezidenta, aby se poléval ledovou vodou, tak vám jen napíšu šek." V tom do záběru vstoupí jeho manželka Laura a kbelík s vodou na něj vylije. "Ten šek je ode mě, já si nemůžu zničit vlasy," říká s úsměvem.

K TÉMATU:

Do kampaně se již zapojilo velké množství celebrit, které přispěly finančně a rovněž zveřejnily své video, jak se polévají vodou. Pravidlem vždy je, že každá osobnost nominuje někoho dalšího, kdo by měl výzvu přijmout a v kampani pokračovat. George W. Bush jako dalšího nominoval rovněž bývalého prezidenta Billa Clintona. Ledovou sprchu již absolvoval například nejbohatší muž světa Bill Gates, fotbalista David Beckham či zpěvačka Lady Gaga.

Amyotrofická laterální skleróza je neléčitelné degenerativní onemocnění nervového systému. Trpí jím například slavný britský astrofyzik a matematik Stephen Hawking.

Lidovky.cz, ČTK