13. srpna 2019 9:18 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Greta Thunbergová bude tváří Vogue. ‚Je to supermodelka,‘ řekla česká topmodelka Herzigová

Švédská aktivistka Thunbergová se zúčastnila shromáždění Úsměv pro budoucnost. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Švédská aktivistka Thunbergová se zúčastnila shromáždění Úsměv pro budoucnost. | foto: ČTK

Berlín Podle české topmodelky Evy Herzigové v současnosti nejsou ve světě módy supermodelky, jak tomu bylo v 90. letech, ale lidé s názorem. Za příklad takové osobnosti považuje švédskou ekologickou aktivistku Gretu Thunbergovou.

Herzigová to řekla německé redakční skupině Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND).

„Modelkám se dnes dostává více respektu za to, kým jsou - a co říkají,“ uvedla Herzigová, jejíž kariéra dosáhla vrcholu právě v 90. letech. „Greta Thunbergová je supermodelka, byla na titulní stránce (časopisu) Vogue,“ řekla 46letá rodačka z Litvínova o mladé bojovnici proti změnám klimatu. „Je skvělé, čeho už ve svém věku dosáhla. Zná ji každý politik, mění svět. Ztělesňuje to, co dnes musí mít supermodelka. Souvisí to právě nejen s estetikou,“ vysvětlila.

Hvězdy v Cannes: česká modelka Eva Herzigová.

Hvězdy v Cannes: česká modelka Eva Herzigová.

Šestnáctiletá Thunbergová bude jednou z tváří zářijového vydání britské mutace módního časopisu Vogue. Toto vydání bude věnované 15 ženám, které ve svých oblastech odvádějí vynikající práci. Hostující šéfredaktorkou tohoto čísla je Meghan, vévodkyně ze Sussexu.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz