15. listopadu 2018 6:09 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Herečku Lucii Zedníčkovou proslavily filmy Kouř či Saturnin

Jiří Oulický (Ondřej Havelka) a Barbora (Lucie Zedníčková). Snímek Saturnin... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Oulický (Ondřej Havelka) a Barbora (Lucie Zedníčková). Snímek Saturnin... | foto: Heureka Productions

PRAHA Herečka Lucie Zedníčková, která ve čtvrtek slaví padesátiny, je známá z filmů Kouř (1991), Helimadoe (1993) nebo Saturnin (1994). Objevila se také v seriálech O zvířatech a lidech, Hospoda, Ordinace v růžové zahradě 2 a Přístav. Mladistvě působící Zedníčková hraje i v divadle a dabuje. Svůj hlas propůjčila například Jennifer Lopezové nebo Cameron Diazové.

Herectví se věnuje již od dětství, jako pětiletá vystupovala v televizi v pořadech pro děti u Štěpánky Haničincové. O něco později si pak zahrála ve filmech Lásky mezi kapkami deště, Jen si tak trochu písknout nebo v pohádce Třetí princ. Po maturitě Zedníčková vystudovala pražskou DAMU. Hrála v Realistickém divadle, v Činoherního klubu, působila také v Městském divadle v Brně.

Narodila se v roce 1968, pochází z umělecké rodiny. Manželem její matky, která působila jako členka Černého divadla, byl dříve herec a moderátor Pavel Zedníček. S bývalým manželem, producentem Vítem Pokorným, má Zedníčková dvě děti - Amélii a Mikuláše.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
MISTR MONTÁŽÍ PRAHA

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz