5. dubna 2019 19:38 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Jagger má za sebou výměnu srdeční chlopně. ‚Zotavuje se skvěle‘

Mick Jagger a záře reflektorů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mick Jagger a záře reflektorů. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

New York Frontman skupiny Rolling Stones Mick Jagger podstoupil operaci, při níž mu byla vyměněna srdeční chlopeň a „skvěle“ se zotavuje. Napsal to magazín Billboard s odvoláním na nejmenované zdroje. Mluvčí 75letého hudebníka podle agentury AP bez dalších podrobností uvedl, že Jagger úspěšně podstoupil lékařský zákrok, daří se mu velmi dobře a očekává se, že se plně zotaví.

Lékaři se podle magazínu Billboard provedli takzvanou transkatetrovou implantaci aortální chlopně (TAVR), což je stále častěji používaná alternativa chirurgické výměny chlopně, vyžadující otevření hrudníku. Alternativní zákrok umožňuje kratší pobyt v nemocnici a rychlejší zotavení.

Jagger v neděli na Twitteru oznámil, že Rolling Stones odkládají turné po Spojených státech a Kanadě kvůli nespecifikovanému lékařskému zákroku. Server Drudge Report v pondělí napsal, že Jagger podstoupí v newyorské nemocnici operaci náhrady srdeční chlopně.

Severoamerická část turné No Filter Tour měla původně začít 20. dubna v Miami, ale nyní se očekává jeho start v červenci, napsal Billboard. Součástí této série koncertů bylo i vystoupení legendárních rockerů v pražských Letňanech loni začátkem července.

05.dubna 2019 v 00:05, příspěvek archivován: 05.dubna 2019 v 19:44

Mick Jagger undergoes successful heart valve procedure https://t.co/xpQirKFEzu https://t.co/iJaCC8S3zi

Podle dnešního prohlášení Jaggerova zástupce doktoři Jaggerovi řekli, že „v tuto chvíli nemůže vyrazit na turné“.

ČTK