Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Má Havlová hrát, nebo sloužit bulváru?

Dagmar Havlová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dagmar Havlová | foto: Marie Votavová

Tak to máme zase bouři ve sklenici vody – Dagmar Havlová zrušila své angažmá v seriálu Primy Všechny moje lásky. Jistě není ani první, ani poslední v branži, kdo zjistil, že mu něco nevyhovuje, a využil možnosti odejít.

Jenže se okamžitě začalo zkoumat, co se skrývá za právnickou řečí, že se strany nedohodly na finálním znění smlouvy a důvodem nebyly finanční podmínky, ale nároky na užití jména a jiných osobnostních práv.

Ale vždyť to napadne každého – komerční televize žijí ve svorné symbióze s bulvárem, jejich seriály dodávají bulvárnímu tisku tučnou potravu. Tyto stanice samy nabízejí své hvězdy Blesku a spol. a tím si také obratně zvyšují sledovanost. No a každý herec na to nemusí mít žaludek a může se svobodně rozhodnout, že na takový cirkus nepřistoupí. Dagmar Havlová je herečka, a tudíž chce hrát, ale jak vidno, ne za každou cenu. Nepotřebuje být tváří Primy a předvádět se na jejích akcích. A hlavně požaduje ochranu před bulvárem – to je ten pro někoho tak tajuplně znějící nárok na jiná osobnostní práva.

Místo Havlové Žilková

  • Dagmar Havlová se neobjeví v připravovaném seriálu televize Prima Všechny moje lásky.
  • Producent seriálu, společnost Orbis Pictures film, a agentura DILIA, která herečku zastupuje, se nedohodly na finálním znění smlouvy.
  • V hlavní roli Havlovou nahradí Veronika Žilková.
  • Důvodem přeobsazení podle televize nebyly finanční podmínky, ale nároky na užití jména a dalších osobnostních práv Havlové.

Zdroj: ČTK

 
Prima překvapivě na rozdíl od České televize nebyla schopna takovou ochranu zajistit, a tak přišla o hvězdu, na které chtěla stavět. Postoj Dagmar Havlové se zdá pochopitelný, s bulvárem má ty nejhorší zkušenosti. Při představě, co by se také mohlo začít dít mimo samotné hraní a co by v žádném případě nemohla ovlivnit, jí to prostě nestálo za to. Jistěže si to mohla uvědomit dřív, ale třeba chtěla věřit, že se seriózně domluví. Pořídit si angažmá v komerční televizi znamená vstoupit do vod, jež nemusí příjemně vonět, zvlášť těm hercům, kteří si chtějí uchovat nějaký umělecký kredit.

Vyjádření TV Prima

"Mrzí nás, že se producent seriálu a paní Havlová nakonec nedohodli. Ale v mezidobí jsme intenzivně hledali srovnatelnou hereckou hvězdu, které by role ve Všech mých láskách seděla, a máme velkou radost, že jsme se dohodli právě s Veronikou Žilkovou," uvedl programový ředitel Prima Group Roman Mrázek.

Zdroj: ČTK

Rychlost, s jakou po roli skočila Veronika Žilková, je ale docela zvláštní. Ani ona a jako paní ministrová zvlášť nemá zapotřebí dávat se v plen. Vždyť si s bulvárem také užila dost. V každém případě má ale Prima reklamu zadarmo, i když jim Dagmar Havlová uprchla. Takže účelu bylo bezbolestně dosaženo, každý se aspoň podívá, jak „paní ministrová hraje paní exprezidentovou“. Možná Primě ani o nic jiného než o takové rozvíření vod nešlo, protože se nechce věřit, že její management není s to splnit triviální požadavky slavné herečky, o kterou usiluje.

Jana Machalická

Autor

Jana Machalickájana.machalicka@lidovky.czČlánky
Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz