11. února 2017 15:40 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Melania Trumpová se odchyluje od tradice. Chyběla ve Washingtonu po boku Abeové

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Reuters

WASHINGTON Melania Trumpová se odchyluje od tradiční role první dámy Spojených států. Jak upozornila stanice CNN, patří k ní kromě jiného doprovod manželek oficiálních návštěv, které první dámy berou do muzeí, škol, zahrad a k památníkům. V případě manželky japonského premiéra Šinzóa Abeho Melania Trumpová po boku Akie Abeové nebyla.

Na programu ženy předsedy japonské vlády byly v pátek dva body - návštěva Gallaudetovy univerzity pro hluchoněmé a setkání s výborem, který organizuje festival květů sakur na japonském velvyslanectví. Na obou akcích byla Abeová sama.

Trumpová se rozhodla do konce školního roku bydlet se synem Barronem v New Yorku, takže není přítomná v Bílém domě. Japonský pár pozdravila až v pátek odpoledne a odletěla společně s ním a s manželem na Floridu, kde společně stráví víkend v rodinném letovisku Mar-a-Lago.

Dámy v Morikami muzeu a japonských zahradách na Floridě.
Melania Trumpová a Akie Abeová.

V pátek byly oba manželské páry na večeři v Mar-a-Lago, v sobotu se tam mají pánové věnovat golfu a dámy trávit den společně.

Abeovou při jejích minulých návštěvách v USA první dámy provázely - Michelle Obamová roku 2015 a v roce 2007 Laura Bushová.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
JUNIOR PROGRAMÁTOR C#

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz