25. února 2012 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Papež na Twitteru motivuje věřící k půstu

Papež pronesl své tradiční poselství Městu a světu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež pronesl své tradiční poselství Městu a světu. | foto: ČTK

Zatímco někteří křesťané se v době čtyřicetidenního půstu vzdávají používání internetových sociálních sítí, papež Benedikt XVI. se rozhodl, že v předvelikonočním období bude v kontaktu s věřícími prostřednictvím Twitteru.

Každý den až do Velikonoc se na něm mají objevovat zásadní myšlenky z papežových proslovů k příležitosti půstu. "Postní období je pro nás znovu příležitostí, abychom se zamysleli nad tím, co je středem života křesťana - láska k bližnímu," vzkázal papež katolíkům ve španělštině, němčině, francouzštině a angličtině prostřednictvím Twitteru.

Papež používá iPad.

Papež používá iPad.

Cílem tohoto experimentu je přiblížit papežovy myšlenky mladé generaci, pro niž jsou moderní technologie něčím naprosto samozřejmým. Vatikán v něm chce pokračovat i po skončení půstu, na Twitteru se mají objevovat třeba části papežových úvah z jeho setkání s věřícími při pravidelné nedělní modlitbě Anděl Páně.

Benedikt XVI. je vůči technologickým novinkám otevřený a tvrdí, že "i stručná sdělení, která často nejsou delší než verš z Bible, mohou lidem zprostředkovat hluboké myšlenky".

Vatikán má od loňského června vlastní internetový portál news.va, s věřícími se o tom, co dělá papež a co se děje ve vedení katolické církve, dozvídají také ze serveru You Tube.

Lidovky.cz, ČTK