24. února 2012 9:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Pavla Topolánková: Na vrcholu ji vystřídala mladší

Uhelné prázdniny na chalupě rodičů Mirka Topolánka v Javorníkách | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uhelné prázdniny na chalupě rodičů Mirka Topolánka v Javorníkách | foto: archiv Pavly Topolánkové

Pavla Topolánková podporovala svého manžela po celou jeho politickou kariéru. Když se dostal na její vrchol, vyměnil svou ženu za mladší.

Narodila se 7. května 1955 v Bohumíně jako Pavla Patáková. "Dětství jsem měla velice pěkné," vzpomíná Pavla Topolánková. O rok a osm dní mladšího spolužáka z brněnské strojní fakulty Mirka Topolánka si všimla v tramvaji. Uhelné prázdniny v roce 1978/1979 strávili na chatě Topolánkových rodičů. Po návratu Pavla zjistila, že je těhotná...

... Pavla Topolánková podporovala svého manžela v politické kariéře. V prosinci 2002 dost možná její projev pomohl Mirkovi Topolánkovi do čela ODS. V roce 2006, dva týdny po volbách, v nichž Topolánkova ODS zvítězila, dostala fotku od bulvárního novináře s dotazem, zda je na ní ona. "Protože jsem snaživá, odepsala jsem, že je na ní poslankyně Talmanová." Roli druhé dámy tak vykonávala prakticky jen pár týdnů.

Na Nový rok ještě doprovázela manžela na tradiční oběd v Lánech, krátce poté ale Mirek Topolánek oznámil, že od rodiny odchází. „Média hrají asi v Mirkově životě fatální roli, protože všechno řekl nejdříve do médií – a až pak mně a dětem,“ vzpomíná na těžké období Pavla Topolánková.

Seriál Manželky premiérů vychází v magazínu Pátek, páteční příloze Lidových novin.

Petr Zídek

Autor

Petr Zídekpetr.zidek@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!