14. listopadu 2012 9:03 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Platinové hodinky Erika Claptona se vydražily za 74 milionů

Hodinky firmy Patek Philippe z kolekce Erica Claptona | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hodinky firmy Patek Philippe z kolekce Erica Claptona | foto: Reuters

ŽENEVA Za 2,9 milionu eur, asi 73,6 milionu korun, se v pondělí v Ženevě vydražily platinové hodinky, které patřily britskému kytaristovi Eriku Claptonovi. Informovala o tom v noci na dnešek agentura AFP s odvoláním na aukční síň Christie's.

Podle jejích informací se jedná o "mimořádně vzácné" hodinky, které v roce 1987 vyrobila švýcarská firma Patek Philippe. Vydražil je anonymní kupec z Asie, upřesnil mluvčí Christie's Christiano De Lorenzo.

ČTĚTE TAKÉ:

Tyto platinové hodinky, které krom času ukazují i nekonečný kalendář či fáze Měsíce, se zatím dražily jen jednou - v roce 1989, kdy byly prodány za 250.999 dolarů.

Sedmašedesátiletý Clapton je poté koupil v rámci soukromé transakce za nezveřejněnou cenu, dodal De Lorenzo.

Hodinky firmy Patek Philippe z kolekce Erica Claptona

Hodinky firmy Patek Philippe z kolekce Erica Claptona

Během pondělní dražby nazvané Important Watches se celkem prodaly hodinky za téměř 22,5 milionu eur. A nejdražší prodanou položkou nebyly Claptoovy hodinky, ale jiné platinové časoměřiče firmy Patek Philippe. Šlo o model vyrobený v roce 1952 speciálně pro amerického sběratele J.B. Championa, který vynesl 3,14 milionu eur.

Lidovky.cz, ČTK