17. června 2017 17:33 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Porota o vině komika Cosbyho v případě znásilnění nerozhodla ani po 53 hodinách

Bill Cosby, dříve oblíbená celebrita, nyní bojuje o svobodu před soudem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bill Cosby, dříve oblíbená celebrita, nyní bojuje o svobodu před soudem. | foto: Lidové noviny

NORRISTOWN Soudní porota se ani v sobotu neshodla v otázce viny amerického komika Billa Cosbyho obviněného ze znásilnění. Veřejností velmi sledovaný proces vztahující se k činu z roku 2004 tak skončil bez rozhodnutí a bude se zřejmě časem opakovat.

Prokuratura již dala najevo, že ho obžaluje znovu. Herec navíc stále čelí i sérii civilních žalob od žen, které údajně poškodil.

Porotci u soudu v pensylvánském městě Norristown po celkem 53 hodinách rozprav nakonec s definitivní platností sdělili, že v otázce Cosbyho obvinění nedokázali dospět k jednoznačnému verdiktu.

Odškodnění žádalo 60 žen

Dlouholetou hvězdu televizních seriálů viní ze sexuálních zločinů Andrea Constandová, které údajně podal narkotika a znásilnil. Oba se v roce 2006 dohodli na mimosoudním vyrovnání. Loni však byl případ znovu otevřen.

Oběti Billa Cosbyho na obálce New York Magazínu

Cosbyho oběti, New York Magazín.

Cosby vztah s Constandovou přiznal, podle něho však se sexuálním stykem souhlasila. Constandové podle dokumentu nabídl, že jí bude platit studia, a zároveň uznal, že za sex platil i dalším ženám, jichž se pokusilo vůči Cosbymu vznést nároky na odškodnění zhruba 60. Svorně tvrdí, že je komik v průběhu minulých desetiletí sexuálně napadl, kvůli promlčecím lhůtám se ale k soudu zatím dostal pouze případ Constandové.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz