Pondělí 10. srpna 2020svátek má Vavřinec 17 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Princ Harry dostal nový úkol, cestovat

Britský princ Harry.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britský princ Harry. | foto: Reuters

BELMOPAN Princ Harry se vydal na svou první samostatnou sedmidenní cestu do zámoří, a to z pověření královny Alžběty II. Jeho kroky tak zamíříly do Latinské Ameriky. Kromě slavností a exotických krás ho však čeká i spousta povinností, například veřejný projev v Belize.

Podle informací BBC jeho cesta začala právě v této bývalé britské kolonii, dále zamíří na Bahamy a na Jamajku. Po návštěvách zemí Commonwealthu odcestuje do Brazílie, kde chce propagovat svou charitativní organizaci na podporu lesothských dětí Sentebale při příležitosti jejího "diamantového výročí", tedy 60 let od nástupu na britský trůn. Alžběta II. byla korunována 6. února 1952.

ČTĚTE TAKÉ:


Princ Harry se má v Belize, na jehož území se v 17. století usadili první angličtí piráti a které získalo nezávislost v roce 1981, zúčastnit pouliční slavnosti při příležitosti otevření nového bulváru, jenž ponese jméno současné britské panovnice. Harry si prý užije dostatek místní hudby a kuchyně, ale také tu musí přednést projev.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Další princovou zastávkou jsou Bahamy, jejichž mírné klima a nádherné pláže jsou velkým lákadlem pro turisty a tamní výhodné finanční služby zase pro podnikatele. Souostroví čítající 700 ostrovů a ostrůvků bylo první americkou pevninou, u níž Kryštof Kolumbus v roce 1492 spustil kotvy.

Na Jamajce, kterou proslavilo reggae a Bob Marley, se Harry setká se současným nejslavnějším obyvatelem tohoto ostrovního státu, s nejrychlejším mužem planety Usainem Boltem.

PŘEČTĚTE SI:


Jiní členové královské rodiny při příležitosti královnina diamantového výročí navštíví dalších 15 zemí celého světa, v nichž je britská panovnice nadále hlavou státu. Na nejvzdálenější cestu se chystá princ Charles, jenž má navštívit Kanadu a protinožce v Austrálii, na Novém Zéland a v Papui-Nové Guinei.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Ve filmu Pevnost Apačů v Bronxu si zahrál i Paul Newman.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ve filmu Pevnost Apačů v Bronxu si zahrál i Paul Newman.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

Ve filmu Pevnost Apačů v Bronxu si zahrál i Paul Newman.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...