Neděle 24. ledna 2021svátek má Milena -2 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Princ, který umí vařit a nejstarší královská nevěsta

Britská královská svatba bude 29. dubna 2011. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britská královská svatba bude 29. dubna 2011. | foto: Reuters

Přinášíme portréty budoucího královského páru: Prince Williama a jeho snoubenky Kate Middletonové.

Kate Middletonová: Vyvolená prince Williama Kate si zřejmě v 3. místo. Kate Middletonová. Stane se princeznou 29. dubna, kdy se provdá za britského prince Williama.rámci historie královské rodiny připíše několik prvenství. Spekuluje se například, že vlečka jejích šatů bude delší než u jejích předchůdkyň. Ta princezny Diany měřila 7,62 metru.

Jedno "nej" je ale už předem jisté. Kate Middletonová je ve svých 29 letech nejstarší svobodnou ženou, která si bere britského následníka trůnu. Většina královských nevěst se vdávala před svým dvacátým rokem života, Dianě Spencerové bylo ve svatební den čerstvých dvacet, královně Alžbětě II. dvaadvacet. Nejmladší princeznou pak byla Isabella z Valois, která si v roce 1396 ve svých šesti letech brala ovdovělého Richarda II.

Kate ale nemusí její "stáří" mrzet. Průzkumy totiž podle britských médií ukazují, že páry, které se berou až okolo třicítky, mají větší naději, že jim manželství vydrží, což je v případě potomků nynější královny spíše výjimkou.

Poněkud neobvyklý je také fakt, že nevěsta není urozeného původu. Její rodiče pracovali jako pilot a letuška, než si spolu založili firmu Party Pieces, která nabízí přes internet veškeré doplňky k pořádání společenských akcí. Postupem času se z nich stali milionáři.

-

Populární jako Diana
Zdá se, že Williamova snoubenka už teď myslí na budoucnost. Proslýchá se, že se jí nelíbí zkrácená varianta jejího jména a přála by si, aby byla oslovována Catherine. To je pro budoucí královu choť mnohem důstojnější než "Kate".

Na druhou stranu může být ráda, že se svým dnešním sňatkem definitivně zbaví hanlivé přezdívky "Waitie Katie" (Kačka Čekačka). Britové si ji dobírali kvůli tomu, že trvalo celých osm let, než se s Williamem odhodlali vzít. Pokud se skutečně z Williama jednou stane panovník, Kate Middletonová bude šestou britskou královnou nosící jméno Catherine.

Už nyní ji ale Britové zbožňují. Nedávný průzkum CBS News odhalil, že 66 procent obyvatel Spojeného království ji má rádo stejně jako zesnulou princeznu Dianu.

Princ William: Britský princ William je druhý v pořadí na královský trůn. Už teď se ale mohutně spekuluje o tom, že svého otce, princePrinc William v uniformě Královského námořnictva. Charlese, "přeskočí". Celý svůj život žije pod neustálým drobnohledem médií, která ho líčí jako moderního mladého muže: má vysokou školu, pracuje a sdílí společnou domácnost se svojí dlouholetou partnerkou. A co víc – je schopný si sám uvařit.

Detaily Williamova soukromého života vyšly najevo během rozhovoru pro britský list The Daily Telegraph.

Princ ho poskytl spolu se svou přítelkyní Kate Middletonovou krátce poté, co loni oznámili zasnoubení. William z něj vyšel jako velký romantik. Žádost o ruku Kate si prý dlouho dopředu promýšlel. Pak počkal na vhodný okamžik během pobytu v Keni, kde dvojice byla na dovolené s přáteli, a vyslovil se.

Čtěte také:


"Bylo to velmi romantické, je to tam velmi romantické," ocenila ho Kate. On zase na ní obdivuje smysl pro humor, který je prý podobný tomu jeho – suchému anglickému. "Užili jsme si spolu dost legrace a pak se to stalo," vylíčil, jak se během pobytu na vysoké škole v St. Andrews dali dohromady.

William a Kate spolu s krátkou přestávkou chodili osm let. Během univerzitních let spolu několik měsíců bydleli v podnájmu ještě se dvěma spolubydlícími. To spolu ale ještě nechodili. "Docela hodně mi vařil. Byl ale vždycky trochu nesvůj a trochu naštvaný, když se mu něco nedařilo," vzpomínala Kate.

Princ William a jeho snoubenka Kate Middeltonová

Večírky a drinky
O prvních letech vztahu Williama a Kate se toho příliš neví. Princ Charles totiž uzavřel s médii dohodu, že po dobu univerzitních let nechají jeho syny na pokoji. Přesto si bulvár nenechal pro sebe některé záběry z večírků, kde oba princové utrácejí stovky liber za koktejly.

Odbornice na královskou rodinu Katie Nichollová se ostatně před časem nechala slyšet, že Kate vydrží při pití mnohem více než její snoubenec. "Byla jsem ve stejném klubu jako oni. Viděla jsem, jak pila jeden panák za druhým a William jí vůbec nestačil," prohlásila.

Vítek Starý se po dlouhé době ozval: Je toho hodně, když je člověk sám

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V lednu letošního roku se po něm slehla zem a od té doby o sobě nedal vědět. Nyní frontman již neexistující kapely...

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Sovák se k nám choval hodně arogantně, vzpomínají princezny na natáčení Arabely

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Arabela a Xénie po čtyřiceti letech. Jana Nagyová žije v Krefeldu, Dagmar Patrasová v Praze. Prostřednictvím...

Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou
Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou

S kolegyněmi v redakci jsme měly možnost vyzkoušet polévky Prestó, které jsou opravdu rychlé na přípravu a usnadní vám přemýšlení nad tím, co...