24. června 2014 9:10 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Schumacherovy lékařské zprávy zmizely. Zloděj je nabídl za 1,4 milionu

Německý pilot formule 1 Michael Schumacher  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německý pilot formule 1 Michael Schumacher | foto: Reuters

Zdravotní dokumentace legendárního pilota formule 1 Michaela Schumachera byla ukradena a nabídnuta médiím ke koupi. Informuje o tom britský server The Telegraph s odkazem na závodníkovu manažerku Sabine Kehmovou.

Složky, které obsahují detaily o chirurgických zákrocích, zmizely beze stopy z nemocice v Grenoblu, kde se Schumacher léčil po těžké nehodě na lyžích. V současnosti jsou údajně nabízeny médiím za přibližně 50 tisíc eur, tedy za zhruba milion a čtyři sta tisíc korun.

„Nedokážeme určit, zda nabízené lékařské záznamy jsou autentické. Nicméně ty pravé skutečně někdo ukradl a případ už je v rukou příslušných úřadů,“ uvedla Kehmová. Zdůraznila, že nejen samotná krádež, ale i jejich případná koupě je protiprávní. Obsažené informace jsou totiž zcela důvěrné a nesmí být zpřístupněny veřejnosti.

ČTĚTE VÍCE:

Sedminásobný mistr světa formule 1 se zranil 29. prosince 2013 při pádu na lyžích v Méribelu. Po nárazu do kamene utrpěl těžký úraz hlavy s poraněním mozku. V nemocnici v Grenoblu podstoupil dvě operace a od počátku byl udržován v umělém spánku. Od konce ledna ho začali lékaři z kómatu probouzet, až počátkem dubna ale Kehmová potvrdila, že je tato fáze úspěšná a Schumacher "vykazuje známky probouzení a vědomí." V polovině června byl propuštěn z nemocnice a započal s dlouhodobou rehabilitací.

Světová automobilová legenda

Michael Schumacher je bývalý německý automobilový závodník, sedminásobný mistr světa formule 1 a statisticky nejúspěšnější pilot v historii tohoto sportu. Drží mnoho rekordů ve formuli 1, získal nejvíce mistrovských titulů, vítězství, nejrychlejších kol, pole position, bodů a nejvyšší počet výher v jedné sezoně.

Lidovky.cz