25. ledna 2017 12:15 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Udělejte něco pro děti v Sýrii. Dívka, která tweetovala z Aleppa, poslala dopis Trumpovi

Donald Trump. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Donald Trump. | foto: AP

ANKARA Sedmiletá Syřanka Bana, která v prosinci zaujala svět svými zprávami na Twitteru o situaci v Aleppu zmítaném boji, napsala otevřený dopis americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. Novou hlavu Spojených států podle stanice BBC vyzvala, aby pomohla zlepšit zoufalou situaci dětí v její rodné zemi.

„Musíte udělat něco pro děti v Sýrii, protože jsou jako vaše děti a zaslouží si mír jako vy,“ napsala Trumpovi dívka, jejíž rodina byla z povstalecké části Halabu odvezena do Turecka, kde nyní žije.

„Jsem velmi smutná kvůli svým kamarádům a přála bych si, aby tu byli se mnou, protože bychom si zrovna teď společně hráli. V Aleppu jsem si nemohla hrát. Je to město smrti,“ vzkázala Trumpovi dívka, kterou si k sobě po jejím příjezdu do Turecka pozval i prezident Recep Tayyip Erdogan.

Postoj nového šéfa Bílého domu k syrské otázce však není zcela jasný. Ve svém inauguračním procesu slíbil vymýtit ze světa islámský terorismus a opakovaně vyhlásil, že chce výrazně přitvrdit v syrském angažmá proti svému předchůdci Baracku Obamovi. Zároveň však hodlá zlepšovat vztahy s Ruskem, které podporuje režim Bašára Asada stojící za bombardováním civilistů v té části Halabu, z níž prchla právě rodina malé Bany.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz