2. června 2017 10:43 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Srbský režisér Kusturica měl autonehodu, je v nemocnici

Emil Kusturica | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Emil Kusturica | foto: Reuters

Bělehrad Známý srbský režisér Emir Kusturica utrpěl ve čtvrtek večer zranění při nehodě u města Ljig jižně od Bělehradu. Spolu s řidičem byli po ošetření na místě spěšně převezeni do jedné z nemocnic v hlavním městě. Jak vážná jejich zranění jsou, zatím není jasné. Informoval o tom srbský zpravodajský web Srbija Danas.

Řidič podle informací serveru zřejmě ztratil kontrolu nad vozem značky Mercedes okolo 23:00 SELČ. Příčiny nehody, k níž došlo na novém objezdu kolem Ljigu, se stále vyšetřují.

Kusturica patří k nejznámějším balkánským režisérům. Absolvoval pražské FAMU a posbíral řadu významných mezinárodních cen, včetně Zlatého lva v Benátkách za film Vzpomínáš na Dolly Bell? a dvou Zlatých palem v Cannes za snímky Otec na služební cestě a Underground. Z Berlinale si odvezl Stříbrného medvěda za režii snímku Černá kočka, bílý kocour a za nejlepší anglicky mluvený film Arizona Dream. Letos převzal na pražském Febiofestu cenu Kristián za přínos světové kinematografii.

ČTK

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na Lidovky.cz