23. února 2018 17:57 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Trump přiznal pleš, ze všech sil se ji prý snaží zakrýt

Donald Trump neuhlídal při nástupu do Air Force One své vlasy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Donald Trump neuhlídal při nástupu do Air Force One své vlasy. | foto: Reprofoto - Evening Standard

Washington Donald Trump veřejně připustil, že jeho blonďatá a pečlivě pěstovaná kštice ukrývá pleš. V projevu na výroční Konferenci konzervativní politické akce ve Washingtonu se v pátek prezident delegátům předvedl ze všech stran a ukázal, jak o své vlasy pečuje.

„Snažím se, jak mohu, abych tu pleš zakryl, lidičky. Pracuji na tom ze všech sil,“ konstatoval jednasedmdesátiletý šéf Bílého domu.

Trumpův účes je v USA dlouho předmětem spekulací, komentářů a vtipů, protože mnozí jeho plavé vlasy považovali za příčesek. Ještě před prezidentskou volbou v září 2016 komik a moderátor Jimmy Fallon v pořadu televize NBC Trumpa požádal, zda by mu mohl vlasy rozcuchat. Když dostal svolení, přesvědčil se, že kštice drží.

Trump se studenty floridské Douglas High.
Prezident Trump během proslovu o Národní bezpečnostní strategii.

Po lékařské prohlídce, kterou prezident podstoupil letos v lednu krátce před inaugurací, lékaři oznámili, že budoucí šéf Bílého domu užívá přípravek Propecia proti vypadávání vlasů. Nedávno prezident televizním kamerám bezděčně ukázal realitu, když si závan větru při výstupu k letadlu pohrál s jeho vlasy.

ČTK