21. března 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Trump se stane podeváté dědečkem. Jeho syn Eric s manželkou čekají kluka

Donald Trump při své inauguraci v blízkosti rodiny | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Donald Trump při své inauguraci v blízkosti rodiny | foto: ČTK

WASHINGTON Americký prezident Donald Trump bude letos devítinásobným dědečkem. Jeho syn Eric s manželkou Larou čekají narození syna, který by na svět měl přijít v září. Oznámili to v pondělí na Twitteru.

„Je to úžasný rok. Jsme požehnáni!“ napsal mladší z dvojice prezidentových synů z prvního manželství s českou rodačkou Ivanou Trumpovou. Šlo o zjevnou narážku na to, že počali svého prvního potomka v době, kdy otec nastoupil do prezidentského úřadu.

V záplavě prezidentových tweetů na téma vyšetřování údajných ruských zásahů do prezidentské kampaně se v reakci na synovo oznámení objevila gratulace. „Jsem na vás oba moc pyšný a šťastný!“ napsal Trump.

Sedmdesátiletý prezident má pět dětí a dosud osm vnoučat. Prvorozený syn Donald má pět dětí, dcera Ivanka tři. Další dcera Tiffany, kterou má z druhého manželství s modelkou Marlou Maplesovou, je bezdětná. Nejmladšího syna Barrona má se současnou chotí Melanií.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz