1. prosince 2015 10:34 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Události budou mít nového moderátora. Anetu Savarovou nahradí Michal Kubal

Vedoucí redaktor zahraničního zpravodajství České televize Michal Kubal se... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vedoucí redaktor zahraničního zpravodajství České televize Michal Kubal se... | foto: Česká televize

PRAHA Vedoucí redaktor zahraničního zpravodajství České televize Michal Kubal bude od ledna moderovat Události. Nahradí tak Anetu Savarovou, která pozici dočasně uvolnila ze zdravotních důvodů. Informovala o tom mluvčí ČT Alžběta Plívová. Události nyní střídavě uvádějí Marcela Augustová, Daniela Písařovicová a Jakub Železný.

„Moderování hlavní zpravodajské relace patří ve všech světových stanicích k vrcholům kariéry televizních novinářů. Velmi si vážím takové příležitosti. Je pro mě ctí stát se součástí týmu Událostí,“ říká ke svému příchodu do Událostí Michal Kubal na facebooku České televize.

Podle ředitele zpravodajství České televize Zdeňka Šámala získávají Události novou osobnost s hlubokou profesní zkušeností. „Zapojení tak zkušeného novináře, jako je Michal Kubal, do hlavního zpravodajského pořadu České televize zároveň reflektuje význam, který zvláště v současné době přikládáme zahraničnímu zpravodajství, jehož objem ve vysílání stále roste,“ dodal generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Kubal působí v televizním zpravodajství více než 15 let. Od počátku se zaměřuje na zahraničně-politická témata, prošel si zkušeností válečného zpravodaje i zpravodaje ČT ve Spojených státech. Po návratu se stal vedoucím zahraniční redakce. Od roku 2013 stál v čele týmu pořadu Horizont ČT24.

Michal Kubal je držitelem několika novinářských cen a spoluautorem knihy Válka v Iráku očima tří českých reportérů. Dále se podílel na dokumentech Slovensko na křižovatce, V hlavní roli Gustáv Husák, V srdci Talibanu, Český zázrak v Bostonu.

ČTK