7. března 2012 12:33 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Českou Miss vybere Claudia Cardinalová

Cladia Cardinalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cladia Cardinalová | foto: ČTK

PRAHA Čestnou předsedkyní poroty České Miss 2012 bude italská herečka Claudia Cardinalová (73). Hvězdu stříbrného plátna a sexysymbol své doby budou moci diváci přivítat na finálovém večeru soutěže 31. března v pražském Hudebním divadle Karlín.

Podle ředitelky soutěže Michaely Maláčové je Cardinalová symbolem krásy, talentu a ženskosti. "Je důstojnou dámou, která může být pro všechny ženy, nejen královny krásy vzorem," uvedla Maláčová. V minulosti v porotě České Miss zasedli například herci Alain Delon, Jean-Claude Van Damme, Kevin Costner nebo známý italský lyžař Alberto Tomba.

ČTĚTE TAKÉ:

Právě vítězství v soutěži krásy roku 1957 otevřelo Cardinalové cestu k herectví. Odměnou jí byl zájezd na mezinárodní filmový festival do Benátek.

Pak už její hvězda stoupala strmě vzhůru.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Herečka s půvabnou tváří, dokonalým tělem a sametově chraplavým altovým hlasem natočila pod vedením slavných režisérů a po boku hereckých hvězd více než stovku filmů. Nejvíce ji asi proslavil film Tenkrát na západě. Claudia Cardinalová je majitelkou řady cen. Získala Zlatého lva na festivalu v Benátkách (1993), čestného Césara (1996) a Zlatého medvěda na Berlinale (2002). V roce 1964 byla hostem karlovarského festivalu a v roce 2006 hvězdou Febiofestu, kde převzala čestnou cenu Kristián.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz