27. srpna 2017 18:57 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zemřel nejlepší volejbalista 20. století. Musil se dožil 85 let

Josef Musil na Pražském hradě v roce 2009. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Josef Musil na Pražském hradě v roce 2009. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

PRAHA Ve věku 85 let v sobotu zemřel nejlepší český volejbalista minulého století Josef Musil. S československou reprezentací se dvakrát stal mistrem světa i Evropy, na olympijských hrách v Tokiu 1964 získal stříbro a o čtyři roky později v Mexiku bronz.

O jeho úmrtí ČTK informovali zástupci volejbalového svazu.

Musil, ve volejbalovém světě známý pod přezdívkou Bulda, byl v 50. a 60. letech nahrávačem Vysokých škol Praha a úspěšné československé reprezentace. Sedminásobný mistr republiky později hrál i trénoval v Itálii.

V roce 2001 Musil s přehledem triumfoval v anketě o nejlepšího českého volejbalistu 20. století. O tři roky později byl v americkém Holyoke jako první český volejbalista v historii uveden do mezinárodní Síně slávy.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.