22. ledna 2019 19:47, aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zpěváka Chrise Browna zatkli v Paříži pro podezření ze znásilnění, později byl propuštěn

Americký rapper Chris Brown. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký rapper Chris Brown. | foto: ČTK

Paříž Pařížská policie v úterý propustila z vazby amerického zpěváka Chrise Browna, na nějž jedna mladá žena podala trestní oznámení pro znásilnění. Zpěvák byl ve francouzské metropoli zatčen v pondělí. Prokuratura v úterý podle agentury AFP uvedla, že Brown v tuto chvíli nebude trestně stíhán a že vyšetřování pokračuje. Zpěvákův právník AFP řekl, že jeho klient trvá na své nevině a že podal trestní oznámení pro pomluvu. Sám zpěvák na svém Instagramu krátce po propuštění mimo jiné napsal, že obvinění je falešné.

Žena tvrdí, že ji Brown znásilnil ve svém apartmá v hotelu Le Mandarin Oriental v noci z 15. na 16. ledna. Tam ji údajně odvedl poté, co se seznámili v klubu Le Crystal poblíž Champs-Elysée. Zneužili ji prý i jeden ze zpěvákových přátel a Brownův tělesný strážce. Společně s americkou hvězdou byly v pondělí zadrženy další dvě osoby, podle AFP byl jedním z těchto dvou zadržených právě zpěvákův tělesný strážce. Oba tito zatčení byli v úterý rovněž propuštěni.

V clubu Crystal se žena prý se zpěvákem Chrisem Brownem seznámila.
Hotel, ve kterém byl Chris Brown ubytované a ve kterém podle napadené ženy...

Brown se do problémů se zákonem dostává již poněkolikáté. V roce 2009 se přiznal k napadení bývalé přítelkyně, popové hvězdy Rihanny, za což mu byl vyměřen pětiletý podmínečný trest. Kvůli porušení podmínky pak strávil rok ve vězení. V roce 2013 zase napadl jednoho fanouška a byl odsouzen k pokutě a dvěma dnům vězení.

V létě 2016 zpěváka obvinila z napadení modelka Baylee Curranová. Brown na ni prý ve svém domě v rámci osobního sporu namířil zbraň. Zpěvák nařčení odmítl a následně byl propuštěn na kauci 250 000 dolarů (přes 5,5 milionů dolarů).

ČTK