29. března 2017 6:38 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Zrzka v Hollywoodu: Scientologové, koks, hnisavá angína a bezplatná klinika pro gaye

Alena Doláková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alena Doláková | foto: Archiv Aleny Dolákové

LOS ANGELES Když už jsem si začala myslet, že mě v Los Angeles nic nepřekvapí, že už se všem uslintaným slizounům, co mi “pomůžou s kariérou” a všem neuslintaným neslizounům, co mě “s někým seznámí” můžu jen vysmát do obličeje, a že už přece na sto mílí (kéž bych věděla kolik je to kilometrů) prokouknu, kdo je zmrdeček a kdo ne. Ouha!

Šla jsem na focení nových headshotů, to je taková ta univerzáLní fotka, kTerou se herci propagují. Dvě hodiny vás čančaj a pak to máte bejt prostě vy, přirozený, vysmátý, vyretušovaný za extra třicet babek. No fajn.

Domem voní indickej čaj, hraje konejšivá hudba, make-up artistka prima Ruska. Všude dečky, na zahradě růže, z vedlejšího domu melodie sbíječky. Fotograf s manželkou nešetří komplimenty a říkají mi, jak jsem výjimečná. To už samozřejmě vím. Proto jsem jela do Hollywoodu. Je to přece líheň všech frustrátů, co si myslí, že jsou výjimečný, a tak by se na ně ty mediálně neproslavený frustráti měli koukat na malejch a velkejch obrazovkách.

Ovšem takhle upřímný komplimenty od takhle sluníčkových, pozitivních lidí - to mě těší o to víc! „Takovej talent a takhle krásnou, ale hlavně výjimečnou tvář, to jsme dlouho neviděli. Tady Elsa studovala s Marion Cotillard,” vypráví mi sympatický fotograf a přitom nenápadně vychvaluje svou ženu a zároveň vyslovuje jméno někoho slavnýho, což znamená, že všechno, co říká, je legitimní.

Alena Doláková

Narodila se ve Vyškově, ale dětství strávila v Brně. Vystudovala činoherní herectví na JAMU, už za studií hostovala v Národním divadle v Brně. Po škole vystupovala čtyři měsíce v profesionálním divadle v Anglii. Od roku 2012 je členkou souboru Kašpar, který působí v pražském Divadle v Celetné. Zahrála si v seriálech Crossing Lines, Případy 1. Oddělení, Četnické trampoty, v pohádce Tři bratři či ve filmu Ztraceni v Mnichově v připravovaném anglickém filmu Interlude in Prague Sledovat ji můžete i na Instagramu.

Prý mi dají číslo na paní z Celebrity Centre, jestli vím, co to je. Nevím. „Tak já jí pošlu tvoje číslo, nastartovala kariéru nejednomu herci, co žil v dodávce. Teď vydělává miliony!“

Už zase americkej příběh úspěchu? Kdo bude bydlet v těch dodávkách, jestli budem všichni slavní a milionáři? Ale tak já se teda obětuju, když je Kathy tak vstřícná a dá na doporučení fotografa, že jsem opravdu velmi výjimečná a talentovaná. A jdu. S pocitem, že mi poprvé někdo pomohl a nic za to nechce.

Zkráceně: Byla to sekta. Je v ní půlka Hollywoodu. Ta druhá se z toho vzpamatovává nebo jí stačí sekta Anonymní Alkoholici. Pravda je, že LA je tak osamělý město, že každý jednou pocítí potřebu mít za zády skupinku “těch jako jsem já”.

Alena Doláková v Hollywoodu

A tohle by nebylo zlý. Francouzský zámeček, usměvaví lidé, už ve jméně spolku slovo celebrita, kdyby to náhodou ve skutečným životě nedopadlo, ehm, že jo. Hned mi ukážou Češku na titulní straně jejich časáku a doufají, že jsem v balíku, abych pak mohla tučně přispívat. Zahrnou mě lichotkama a vzápětí mi řeknou, co je na mně špatně a na čem bych měla pracovat.

Po půl hodině se ocitám v lehkém záchvatu úzkosti a pocitu nedostatečnosti, naštěstí se mi povede si rychle koupit knížku a bezkonfliktně zmizet. Zaplaťpánbu za studium filosofie a psychologie, abych hned z první kapitoly posoudila, že jde o totální blábol, ale proč mi nedošlo, že to smrdí, už u toho fotografa?!

Alena Doláková
Alena Doláková

Další den zmeškané hovory. Jdou po mně!

Naštěstí mám tak brutální hnisavou angínu, že jsem téměř nepříčetná. Pojištění ještě nemám a cestovní mi propadlo. Vyšetření je prý za čtyřista dolarů, ale když řeknu, že jsem se líbala s holkou, tak můžu jít na “gay and lesbian clinic”, která je zadarmo, říká kámoš Steph. Máma mě po té, co jí půl hodiny brečím do Skypu a posílám fotky toho humusu v krku, přemlouvá, ať nechodím na kliniku pro bezdomovce, že chytím žloutenku!

Jdu někam za sto dolarů. Přežila jsem. Scientology. I angínu. Jo a ten koks... o tom někdy příště.

ZRZKA V HOLLYWOODU

Blog české herečky Aleny Dolákové o tom, jak prorazit v Hollywoodu, jak se neztratit ve velikém světě, o nástrahách hereckého světa, o celebritách, o tom, jak si udržet zdravý rozum v americkém Los Angeles.

Alena Doláková

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz