23. ledna 2010 11:30, aktualizováno  18:26 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Modelka Hužvárová: Pohled lidí na feminismus se změnil

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 9Diskuse
Dominika Hužvárová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dominika Hužvárová |

PRAHA Feministky modelce Dominice Hužvárové nemohou přijít na jméno. Hlavně kvůli tomu, že založila internetové stránky Stopfeminismu.cz. Teď navíc modelka tvrdí, že se jí v loňském roce podařil změnit pohled lidí na feminismus.

Dominika Hužvárová studuje, pracuje, jezdí po světě, je úspěšná, a ke všemu prohlašuje, že uznává tradiční hodnoty a ráda se stará o partnera.

"Ukázali jsme, že feministický pohled na svět nevyhovuje mnohým mužům i ženám a rozhodně není pravda, že požadavky feministek jsou tím, co ženy skutečně chtějí," bilancuje Hužvárová svůj rok starý počin, tedy stránky Stopfeminismu.cz. Ženy se podle ní ve velkém odvracejí od feminismu a dávají přednost tradičním hodnotám.

Radost má také z toho, že feministické organizace přijdou o velkou část dotací. Každý rok jim Česká republika a EU přispívaly desítkami milionů korun. Letos dostanou přednost rodiny.

Jde jim jen o dotace
Ženy, které se dovolávají genderové rovnosti, se tomuto kroku bránily i u Evropského parlamentu. Jde podle nich o jasnou diskriminaci. Dominika Hužvárová si ale myslí, že se feministky zlobí kvůli nečemu jinému. "Z reakcí feministek je, myslím, zřejmé, že právě pro tyto dotace se organizují a 'bojují za práva žen'," píše modelka.

Na stránkách Stopfeminismu.cz musí Dominika Hužvárová nejčastěji čelit obvinění, že vlastně neví, co pojem feminismus znamená. "Jsou to chytré ženy, které vidí nespravedlnost a hájí si svá práva a chrání ostatní. Jen slovo feministka je vnímané s Česku skoro něco jako nadávka a přitom vůbec nevím proč. Slečno Hužvárová, trochu se více informujte o tom, co feministky dělají užitečného, a pak co nejrychleji tyto stránky smažte. Děláte ženám jenom ostudu," píše například v diskuzi Jana.

Děti a úklid ji vyléčí
Pochopení Dominika Hužvárová nenašla ani u Renaty: "Tyhle stránky lze opravdu vysvětlit jen tím, že slečně chybí životní zkušenosti. Až bude mít práci, dvě děti a další zápřah doma ve formě domácího úklidu, žehlení, a pak se zjistí, kde naopak její manžel trávil volný čas, bude za nás feministky ráda a hned se k nám přidá."

Dominika Hužvárová sbírá jednu korunku krásy za druhou a stala se dokonce tváří fotbalového šampionátu EURO 2008.

  • 9Diskuse


Michaela Kabátová

Autor

Michaela Kabátovámichaela.kabatova@lidovky.czČlánky


Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj