Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

KAMBERSKÝ: Silvestr Čtyřlístku. Kašlat na pravidla, v tom jsme mistři světa

Kamberský

  7:00
Dva v podstatě banální příběhy. Dvě nepodstatné kauzičky, jež baví lidi, kteří nemají na práci nic lepšího než brouzdat po internetu. Přesto každá zvlášť o dnešním Česku vypovídá možná víc než premiérovy e-maily.

Čtyřlístek. foto: Lidovky.cz

Kreslíř Martin Šinkovský (pracující pro konkurenci) upozornil, že v říjnovém čísle časopisu Čtyřlístek se objevují takřka nepostřehnutelné, leč explicitní sexuální scény. Redakce se autora okamžitě zbavila, ten byl následně národem označen za oběť šikany a cenzury – vždyť se přece zas tak moc nestalo.

Nikdo neumí oslavit Silvestra jako Češi. Nedodržují pravidla, bavil Colbert v CBS

Druhý příběh je ještě bizarnější: bavič Stephen Colbert v slavné „Lettermanově“ Late Night Show bavil diváky vyprávěním a obrázky ze silvestrovské Prahy. Tedy bavil... Popisoval, že byl rád, že zůstal naživu. Pokud měl některý ze čtenářů tu smůlu, že se ocitl o Silvestru v české metropoli, asi tuší, o čem je řeč: petardy vybuchující do obličeje, rozbité sklo, zdivočelé tlupy domácích i cizinců – v jakém jiném historickém městě můžete být úplně naplech a dělat takovýhle bordel?

A jakže souvisí „nevinný“ vtípek v časopise s novoročním řáděním? Zvlášť když si na obrázky ve Čtyřlístku nestěžoval žádný rodič a nezpůsobily újmu žádnému pacholeti. Oba případy ukazují, jak zvysoka a s pocitem svérázné nadřazenosti kašleme na jakákoliv pravidla. Naše děti a mladiství pijí nejvíc a nejdříve z celé Evropy, neb jim naléváme doma i v hospodách. Střílíme petardy lidem před nosem, rozbíjíme lahve o chodník a do dětských obrázků propašováváme felaci, protože je to všechno jedna veliká řachanda. Že nahé zadky do dětských knížek a časopisů prostě nepatří? Že je to podraz na vydavatele, jehož by mohli rodiče žalovat? No a? Hlavně že se bavíme, no ne?

Pronájem. byt 3+1, Uherský Brod
Pronájem. byt 3+1, Uherský Brod

Neradice, Uherský Brod, okres Uherské Hradiště
14 990 Kč/měsíc