Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

LÉKO: Krpálkova cesta za zlatem

Názory

  11:55
PRAHA - Vyplatilo se tak dlouho čekat na první zlato pro Česko. Na fantastický pochod Lukáše Krpálka za jeho cílem budeme ještě dlouho vzpomínat. Je povznášející vidět šťastného chlapa, který po více než deseti letech odříkání a tvrdé práce konečně uskutečnil svůj sen. Přitom zůstal čistý, mám na mysli doping, a skromný.

Letní olympijské hry v Riu de Janeiro, 12. srpna. Judista Lukáš Krpálek pózuje se zlatou medailí na pláži Copacabana. foto: ČTK/APČTK

‚Bronzová sobota‘: cenné kovy před zraky Krpálka vybojovaly Kvitová a Šafářová se Strýcovou

Hrdina z Vysočiny by měl být vzorem pro dospívající chlapce. Seriózní psychologové a sociologové již delší dobu poukazují na globální jev, že mladí kluci jsou nejvíce ohroženou částí společnosti. Chybí jim správné vzory, vůle, jsou zakomplexovaní, málo dominantní, nedostatečně motivovaní pro výkon, selhávají nejen ve školních lavicích, ale i v práci či ve vztazích. Jak říká světoznámý vědec Philip Zimbardo, chybějící vzor otce, počítačové hry a porno ničí příští mužskou generaci. Dokumentaristé by teď už mohli natočit film io Lukáši Krpálkovi a nevěnovat se většinou jen příběhům loserů jen proto, že je to trendy.

Nevím přesně, kolik Lukáš Krpálek dostane za zlatou olympijskou medaili. Ale určitě si to i s možnými příjmy z reklamy bohatě zaslouží. Už jen proto, že ukázal zejména mladým lidem, kteří se bojí jít za svým snem a předem vzdávají boj, že existuje i jiná cesta. Ta Krpálkova.

Autor:

Mohlo by vás zajímat