7. září 2017 1:36 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Stříleli jsme z praku a házeli mlékárenskou konví

Střílet z praku není snadné | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Střílet z praku není snadné | foto: ARCHIV RADNICE

MĚŠICE U PRAHY (Středočeský kraj) Léto v Měšicích ovládla řada společenských akcí. Hned na začátku prázdnin se konala komentovaná prohlídka místního parku, ke kterému náleží i rokokový zámek ze 17. století, dnes využívaný jako Nemocnice Měšice.

Na této prohlídce se mohl každý dozvědět řadu zajímavých informací ohledně historie zámku a zámeckého parku, včetně jeho rekultivace. Zajímavostí byly i informace o zvěři a rostlinách, které se v parku vyskytují.

Na přelomu měsíce července se v obci konaly Pivní slavnosti Měšice. Jak už z názvu vyplývá, účastníci mohli ochutnat několik druhů piva, nechyběly stánky s občerstvením, dětské atrakce, soutěže, tombola o hodnotné ceny a pro děti malování na obličej zdarma.

Koncem července pak místní Sokol pořádal 9. ročník turnaje v malé kopané.

První letní den jsme přivítali na louce u rybníčku Kruh s plzeňskou kapelou Fice Rivers Blues Band. Zde se hrál zejména blues, blues rock a i převzaté skladby světových hvězd tohoto žánru. V srpnu si fanoušci mohli poslechnout koncert pražského ansámblu Jazz Efterrätt - Open Air koncert v Měšicích, tedy tzv. jazzový zákusek. V polovině srpna se v obci odehrál zatím poslední koncert pod širým nebem a to pod vedením hudebníka, producenta a skladatele Honzy Ponocného, který vystupuje pod uměleckým jménem Circus Ponorka.

Ani letos nechyběla měšická tradice, tedy XXI. ročník Měšické prakiády. Této akce se letos zúčastnilo celkem 83 závodníků (16 žen a 67 mužů). V ženské kategorii se do finále probojovalo 10 střelkyň a v mužské kategorii se do finále probojovalo 15 závodníků. Všichni, kteří v prvních dvou kolech sestřelili sedm a více láhví, si na památku odnesli krásné žluté tričko s emblémem Prakiády 2017. Po celý den souběžně probíhal doprovodný závod – pátý ročník soutěže v hodu mlékárenskou konví. A padl při něm rekord, 709 cm v mužské kategorii. Zahanbit se nedaly ani ženy, vítězka si na své konto připsala hod 275 cm.

Předposlední, a lze říci nečekanou akcí, byla Hospoda na kolečkách, rádia Blaník. Po dvouletém usilovném boji se mi podařilo uspět v soutěži, na naši obci se usmálo štěstí a hospůdka k nám zavítala. Měli jsme tak jedinečnou možnost ochutnat vychlazené pivo, kvalitní grilovanou šunku, chybět nemohla ani točená malinovka, sýry z grilu, soutěže o ceny a ani koncert zpěváka Josefa Vágnera. Neposledním potěšením byl první sud piva zdarma.

Prázdniny ukončíme Letním kinem, které se koná 2. září od 21 hodin u rybníčku Kruh. Promítat se bude pohádka Strašidla v režii Zdeňka Trošky. Občerstvení po dobu promítání je zajištěno a vstupné bude dobrovolné.

JAN RICHTER, místostarosta obce Měšice, Rozvoj obce s rozumem, bez zbytečného...

JAN RICHTER, místostarosta obce Měšice, Rozvoj obce s rozumem, bez zbytečného zadlužování

JAN RICHTER, místostarosta obce Měšice, Rozvoj obce s rozumem, bez zbytečného za

Najdete na Lidovky.cz