Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona 2 °C oblačno Předplatné LN
22. března 2018 1:02 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Na zámku uvidíte tradiční i netradiční dekorace

Velikonoce v Litvínově patří i folkloru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Velikonoce v Litvínově patří i folkloru | foto: ARCHIV RADNICE

LITVÍNOV (Ústecký kraj) V roce 1996 rada města Litvínova schválila projekt propagační strategie vypracovaný renomovanou reklamní agenturou. Velký důraz v něm je kladen na kulturně-společenské celoměstské akce, které by měly přilákat širokou veřejnost.

Přijetím strategie dala rada městu zelenou na cestu k budování tradic. V roce 1996 jsme v Litvínově měli poprvé Valdštejnskou slavnost. Postupně se k ní přidávaly další hojně navštěvované akce, kterým již dnes můžeme říkat tradiční.

Město vlastní zámek Valdštejnů, o jehož programovou náplň se stará propagační pracovnice města. Její snahou je rozšiřovat nabídku atraktivních akcí pro veřejnost.

Například od roku 2011 v rámci oslav velikonočních svátků otevíráme výstavu tradičních i netradičních dekorací. Letos se rukodělné výrobky místních výtvarníků profesionálů i amatérů představí od 15. března v zámku Valdštejnů. V neděli 18. března se konaly Velikonoce v zámku, které pořádáme od roku 2013 nejen v historickém objektu, ale také v jeho okolí. Program zahrnuje například velikonoční jarmark, kreativní dílny pro děti i dospělé, divadelní představení s velikonoční tématikou, soutěže pro děti, koncert ve slavnostním sále zámku, nechybí oblíbené jízdy zámeckým parkem v kočáře taženém koňmi…

Součástí velikonočních oslav v Litvínově jsou i bohoslužby místních církví. Velmi oblíbené je na květnou neděli, kdy začíná svatý týden, žehnání kočiček v kostele sv. Michaela archanděla. Bohoslužby pak pokračují až do Velikonočního pondělí. Samozřejmě je zámek velikonočně vyzdobený a jeho pracovníci vítají návštěvníky sváteční náladou.

KAMILA BLÁHOVÁ, starostka města, ANO

KAMILA BLÁHOVÁ, starostka města, ANO

Premium

Zoufale jsme se snažili postřeleného muže zachránit, líčí lékař z Ostravy

Hrudní chirurg Marcel Mitták | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hrudní chirurg Marcel Mitták z Fakultní nemocnice Ostrava se snažil s týmem zdravotníků zachránit jednoho z těžce...

Premium

Na Gottově pohřbu jsem se bál, že spáchám atentát na Zemana, říká Strach

Jiří Strach | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Každý se ho ptá na Anděla Páně 3. Jiří Strach ale trpělivě vysvětluje, že to nezáleží jen na něm. „Rozhodujeme o tom...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!