Osmkrát soudně trestaný Luboš Sahula jel autem, ačkoli neměl řidičák a zároveň měl soudem zakázáno řídit (jako by nestačilo jen jedno z toho). Navíc měl v sobě pervitin. Ne že mohl teoreticky někoho ohrozit, on vjel na chodník a zabil matku s tříletým synem. Druhého září dostal pět let, což je u daného činu maximum.
Roman Postl, který minulý týden zabil čtyři lidi za tři dny, byl v únoru předčasně propuštěn z vězení, kde si odpykal deset ze třinácti let za vraždu.
Není to nepoměr? Přežívající silná ochrana „socialistického vlastnictví“ spolu s moderním humanitářstvím vytvářejí nespravedlivou a neúčinnou trestní politiku. Experti se na jakékoli volání po přísnějších trestech za násilné trestné činy dívají jako na něco primitivního a neslušného, na co se ani nesluší odpovídat. Přitom pořádné odpovědi nemají. Na argument, že každý den, který vrah stráví ve vězení, je den, kdy nemůže vraždit, ani pádná odpověď neexistuje.
Nepoměr
Majitel skládky vědomě porušoval předpisy při skladování toxických látek. Mohlo teoreticky dojít k ohrožení životního prostředí i lidí. Dostal za to osm let. Je to hodně, nebo málo? Místo abychom se pokoušeli o hodnocení, zkusme přijmout těch osm let jako standard a porovnat je s jinými tresty.
NEFF: Že nemáme osobnosti? V přímé volbě by no name neměl šanci, Pavlova nástupce známe už dnes
Rusové mají v záloze své supertanky. „Noví západní obrněnci proto nebudou hrát ve vývoji války roli,“ věří si
Hradní tým se rýsuje, prosakují první jména. Vojenskou kancelář může dostat na starost ostřílený generál

Nedělají jen kosmetiku: Ochutnaly jsme sypané čaje od Manufaktury
Svěží limonády jsou doslova k nezaplacení v horkém létě, ale právě teď v zimě vás krásně zahřeje teplý šálek dobrého čaje. Čajová sezóna je na...