11. července 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Nový festival Mezi stromy

Momentka z bitvy v obci Veselíčko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Momentka z bitvy v obci Veselíčko. | foto: Archiv obce Veselíčko.

VESELÍČKO (Olomoucký kraj)  Zcela novou akci – festival mladého umění a řemesel Mezi stromy – nabídne v sobotu 27. července v zámeckém parku obec Veselíčko. Program je rozdělen do tří částí. Skupina historického šermu Družina z Bukovíka představí táboření a souboje rytířů. Předvede ukázky vaření, stolování a řemesel (karetky, lucetky, keramiku, zpracování vlny a lnu), nabídne lukostřelbu a představí vývoj oděvu a zbroje. Diváky čekají ukázky šermu, například rumunský odboj s koňmi, dělem, žebřiňákem a ležením.

Návštěvníci si budou moci vyzkoušet flinty, na děti čekají soutěže a kvízy. Hlavní bitva začne v 18 hodin. Studio bez kliky Romana Prokeše, známé například pořádáním Helfštýnské pouti, představí práci kovářů, tiskařskou dílnu, mincovnu či pražení kávy v C. k. polní kafírně. Lidé budou moci obdivovat i práci provazníka či sokolníka. Děti uvidí dvě pohádky, dospělí zase parní stroj či koňskou stříkačku staré gardy hasičů Veselíčka. Sdružení hudebníků Veselíčka zajistí hudební jarmark, který bude vpodvečer nabírat na intenzitě. Akce je vhodná jako odpolední rodinný piknik či výlet a posezení s přáteli na vesnici.

Obec v rámci cyklu Veselíčské léto 2019 pořádá ještě 17. srpna Veselion – pietní akt u napoleonského památníku, který bude restaurován, s ukázkami bitvy při příležitosti 210 let druhého vojenského lazaretu na zámku.

Tomáš Šulák, starosta obce Veselíčko, TOP 09.

Tomáš Šulák, starosta obce Veselíčko, TOP 09.

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na Lidovky.cz