Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Starostové píší

Park Vráto se rozrostl a zkrásněl

Park Vráto prošel v loňském roce výraznou proměnou. foto: ARCHIV RADNICE

Názor
Dovolte mi ještě ohlédnutí za rokem 2021. Přinesl nám nejen změnu ve vedení naší země, ale i každodenně a do nekonečna skloňované slovo Covid.
  17:46

Dost často mám pocit, že přemíra bílé barvy, jak ve formě zdravotnického oblečení, materiálu anebo respirátorů, mnoho našich spoluobčanů emociálně narušila a po skončených home officech se opět nedokážou vrátit zpět do normálního života. Navíc během posledních měsíců došlo v naší společnosti k dalšímu nelítostnému rozevření nůžek mezi sociálními třídami. Všechny tyto negativní jevy se pak projevují ve stále se stupňující nervozitě a podrážděnosti občanů při komunikaci s úřady, které dnes slouží jako hromosvody hněvu.

Mnoho mých kolegů a kolegyň by mě určitě dalo za pravdu, že jednání s lidmi je čím dál tím těžší. V současné době jsme všichni totálně přehlceni přemírou informací, které se na nás valí ze všech stran. Mnoho z nás však s těmito informacemi neumí pracovat a tak si myslí, že cokoliv si umane, tak na to má nárok, protože „Máňa říkala, že to není směroplatný‟. V dnešní době už to, ale není Máňa, ale všemocné sociální sítě, kde se to moderními Brouky Pytlíky jen hemží. Bohužel i naše elity se jen málokdy dokáží shodnout, čímž se rozpolcenost naší společnosti dále jen prohlubuje. A když už si člověk myslí, že má vyhráno, tak dostane od života další políček. Ale dost těch negativních nálad.

V letošním roce jsme v naší obci zapracovali na rozvoji obecního parku, což ocenili nejen naši občané, ale i ti, co k nám zavítali na návštěvu. Nově tak vyrostly dvě nové pergoly, z nichž v jedné je umožněno připojit nabíječku na dnes velmi populární elektrokola anebo si nabít mobil. Dále se podařil v této lokalitě vybudovat malý rybníček, který slouží nejen divoké zvěři, ale i našim pejskařům k napojení a zchlazení v parných dnech. Došlo také k instalaci malého workoutového hřiště, branek na fotbálek a koše na basketbal. K tomu se přidala přírodní prolézačka pro naše nejmenší, a aby to nabylo jen o sportu, tak nově máme v našem, parku i knihobudku. Ta slouží všem příchozím a přinesla, tak do těchto míst i nějaký ten kulturní zážitek. V této aktivitě bychom chtěli i nadále pokračovat, a pevně věříme, že se podaří získat další pozemky a Park Vráto tak bude stále větší a krásnější, a svoje místo k relaxaci a oddechu si zde najdou i další občané!

Musím také s radostí oznámit, že se po dvou letech podařilo zdárně dokončit změnu č.3 územního plánu naší obce. Všichni kdo tento proces absolvovali, mi zajisté dají za pravdu, že je to důvod dát si malý přípitek. Ovšem i zde je jedno malé ale. Poněvadž během uplynulých dvou let se naše obec znatelně rozrostla, tak se začaly množit stále další a další žádosti o změnu zařazení a využití toho, či onoho pozemku. Bohužel, vlastně bohudík podmínilo zastupitelstvo další rozvoj naší obce vybudování předškolského zařízení. Pevně věříme, že v tomto směru najdeme společnost řeč, jak s vlastníky pozemků, tak s případnými investory při jednání o další podobě Vráta.

MARTIN MUCHKA, starosta obce Vráto, ODA

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....