Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Starostové píší

Mariánky nabízejí pestrou dovolenou

Zpívající fontána foto: PETR JEŽEK

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ (Karlovarský kraj) - Ať už preferujete aktivní dovolenou a jste nadšenec do sportu, nebo raději odpočíváte na lehátku u vody a necháte se hýčkat ve wellnessových centrech, hledáte zábavu pro děti nebo romantiku, přírodu či poučení, v Mariánských Lázních najdete vše.
  1:16

Můžete se těšit na koncerty, promenádní odpoledne, farmářské trhy, sportovní akce, komentované prohlídky, festivaly nejrůznějšího zaměření. Nezapomínáme ani na děti a mládež, pro něž máme připravenou spoustu zajímavých prohlídek, putování a poznávání míst, která skrývají různá tajemství. Naplánujte si dovolenou podle svého vkusu.

Vydejte se třeba na proslulé golfové hřiště z roku 1905 po cestách, kudy kráčel král Edward VII. Proberte své záležitosti s kolegy či kamarády na greenu nebo vyzkoušejte gurmánský zážitek v místní klubové restauraci. Na veřejné hřiště Chip&Putt mají přístup všichni zájemci? Tedy nejen zkušení hráči, ale i začátečníci, negolfisté, rodiny s dětmi, jednotlivci i skupiny.

Rádi se touláte přírodou a sbíráte kilometry? Vstupte do přírodních scenerií, které na společných procházkách s Ulrikou von Lewetzov navštívil básník a učenec Johann Wolfgang Goethe. Expozice věnovaná tomuto slavnému hostu se nachází v nejstarším domě z dob zakládání města - U zlatého hroznu, dnešním Městském muzeu.

Najděte přírodní vývěry pramenů v lesích knížete Klemense W. Metternicha a ochutnejte Medvědí, Balbínův či Lesní pramen. Nechte se inspirovat tak jako saský král Friedrich August II. a vystoupejte náročným terénem Malého Švýcarska. Odměnou vám budou nádherné výhledy.

Pro milovníky cyklistiky je připravena spousta tras. Využít lze i půjčoven, kde si lze vyzkoušet i elektrokola a koloběžky.

Lázeňské město přirozeně nezklame ani ty, které aktivní dovolená neláká. Jóga v parku, pestrá snídaně, skvělá káva, pak třeba wellness, Římské lázně, skvostný oběd a na závěr dne si zajít na kosmetiku... Nebo raději na dobré víno a zákusek a předtím vyzkoušet některou z masáží? Jaký program si vyberete, to je jen na vás.

Zajímavá místa

  • Mariánskolázeňská kolonáda je jedna z nejhezčích staveb tohoto druhu nejen u nás. Bronzové reliéfy na stěnách kolonády vytvořil Antonín Kuchař, nástropní fresky jsou od Josefa Vyleťala. 
  • Zpívající fontána na promenádě před kolonádou byla vybudována v letech 1982–1986 podle návrhu architekta Pavla Mikšíka. Autorem první hudební skladby pro fontánu je Petr Hapka. 
  • Park Boheminium u hotelu Krakonoš s dokonalými zmenšeninami (1:25) českých památek je aktuálně nejnavštěvovanější atrakcí Karlovarského kraje. Park je otevřen celoročně.
  • Hlavním lázeňským parkem jsou Skalníkovy sady. V pečlivě udržované zeleni se soustavou vodních ploch najdete i bustu zakladatele parku – uměleckého zahradníka Václava Skalníka (1776–1861).
MARTIN KALINA, starosta Mariánských lázní, Česká pirátská strana

MARTIN KALINA, starosta Mariánských lázní, Česká pirátská strana

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...