9. února 2017 1:49 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Naděje přijíždí jednou týdně

Život na ulici v Praze 5 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Život na ulici v Praze 5 | foto: ARCHIV RADNICE

PRAHA 5 Otázku bezdomovectví řešíme ve spolupráci s neziskovými organizacemi Armáda spásy a Naděje.

Přispíváme na provoz mobilní terénní jednotky Naděje, která jednou týdně na stanovišti v Hlubočepích poskytuje potravinovou pomoc, zdravotnické ošetření, občasně i ošacení a hygienické prostředky. Zajišťuje ale i základní poradenství a převoz klientů na navazující sociální nebo zdravotnické služby.

Naši sociální kurátoři z Odboru sociální problematiky poskytují poradenství, zprostředkovávají kontakty a dojednávají ubytování v zařízeních, která jsou k dispozici v rámci zimních opatření magistrátu. Každoročně probíhá takzvaný monitoring výskytu osob bez přístřeší na území MČ Praha 5, při kterém sociální kurátorky zajišťují poradenství přímo v postižených lokalitách.

Praha 5 ze svého rozpočtu pravidelně podporuje projekty sociální oblasti z dotačních programů. Na našem území nejsou žádné vyloučené lokality. K osobám ohroženým sociálním vyloučením je přistupováno vždy individuálně dle jejich potřeb a zájmu o spolupráci v rámci činnosti odboru sociální problematiky. Mohou ale využívat také služeb neziskových organizací jako Člověk v tísni nebo již zmíněné Armáda spásy a Naděje.

Radek Klíma, bývalý starosta Prahy 5.

Radek Klíma, starosta Prahy 5, TOP 09

RADEK KLÍMA, starosta Prahy 5, TOP 09

Najdete na Lidovky.cz