11. května 2017 13:19 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ŠŤASTNÝ: Babišovi se přestává vyplácet spojenectví se Zemanem

Slogany a plakáty jsou na demonstraci na Václavském náměstí různorodé... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slogany a plakáty jsou na demonstraci na Václavském náměstí různorodé... | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Nejsem politik, tvrdí Andrej Babiš a je na to náležitě hrdý. Vnitřně si samozřejmě myslí, že je a dokonce ne ledasjaký. Poslední vývoj ale ukázal, že A je správně. Porušil totiž několik základních pravidel a ukázal, že do politika mu hodně chybí. Pokud totiž Češi něco nemají rádi, tak je to urputné lpění na funkci u kritizovaného politika, a navíc začala Babišovi škodit jeho bývalá výhoda - spojenectví s Milošem Zemanem.

Český lid je pohodlný a nemá rád komplikace. Nekonečné zmatky a hádky ho jednoduše unavují a z jeho pohledu je viník jasný - Andrej Babiš.

Šéf ANO už prohrál, jen to nepochopil. Nezvládl umění včas odejít, ovázat si rány a připravit se na další válku. To je totiž strategie normálních stran, které mají nějaký dlouhodobý plán, jak se chovat v „normální“ době. Skautský oddíl ANO nic takového nemá.

Jeho pýcha, že nestojí ani vpravo, ani vlevo, je také jeho slabostí. Poletuje od kauzy ke kauze a obzor má půl metru před sebou. Tuší někdo, jaký je názor ANO a Babiše na reformu důchodů? Vztah k Rusku nebo USA, na úlohu Ústavního soudu?

Prezident Miloš Zeman, ministr financí Andrej Babiš, ministr vnitra Milan...
Organizátorkou je Šárka Fialová z občanské iniciativy Politika a Svědomí.

Věta „můžete mě i zabít, ale nebudu rezignovat“, musí lidem znít jako z Marsu. Urputným opakováním „neodejdu, jsem nejlepší ministr“, musí Babiš většinu národa jen provokovat. Lidé totiž mají zafixováno, že na své funkci lpí jen „vyčůránek“ a o tom, kdo je dobrý politik, rozhodují oni.

Navíc se Babišovi začíná nevyplácet jeho spojenectví s prezidentem Milošem Zemanem. Jeho až okaté obezličky, které mají Babiše chránit, totiž odporují Zemanovu obrazu svérázného samotáře s „kalíškem“, který si dělá co chce, a podobně jako Babiš vlastně moc do politiky nepatří.

Jiří Šťastný

Autor

Jiří Šťastnýjiri.stastny@lidovky.czČlánky

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.